Што цените најмногу во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.415
  го ценам самиот живот и јас како дел од него :rofl:
   
 2. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  (добро, здравје се подразбира : )
  ги ценам моите (колку и да ме нервираат)
  ги ценам вистинските пријатели
  ги ценам искрените насмевки
  ги ценам борбените, издржливи луѓе
  ја ценам љубовта :inlove:
  ..и секако, највеќе од се, го ценам самиот живот :)
   
 3. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  најмногу ги ценам искрените луѓе иако ретко да се најде искрен човек или пак некој друг што ги цени искрените :worried:, потоа семејството и пријателите (кои си ги сакам најмногу-душички мои :lol: ) ја ценам храброста и сл.
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.959
  Најмногу ги ценам оние кои ги вреднуваат вистинските вредности пред се друго.
   
 5. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  најмногу во животот јаа ценам искреноста, довербата, искрената љубов .. ги ценам моите најблиски и дел од животот :D
   
 6. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  73
  Здравјето - семејството - високи морални вредности - образование - безрезервна љубов - хуманост - искреност - чесност
   
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.767
  Ценам искреност, почит, чесност, принципиелност, безрезервна љубов....ценам кога луѓето не се преправаат, кога знаат да ти бидат поддршка во тешки моменти без тоа да го побараш.
  И ги ценам сите ситни, кратки и убави моменти за коишто вреди да се живее животот. Во малите нешта се крие убавината, а за жал многу пати тоа го сфаќаме дури откако ќе изгубиме.
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Најмногу ценам .. искреност,пријателство,искрена насмевка,смејството се разбира,хуманост,труд,чесност .. ии уште многу други работи кои во моментов не можат да ми паднат на памет :^)
   
 9. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.634
  Ги ценам мислењата на другите , може да ми се најдат некогаш :)
  Ги ценам искрените луѓе , бидејќи малку се такви :D
  Ги ценам моите родители , сироти они што се не преживеале со мене :(
  Ценам добри , навистина добри пријателства , ја ценам мојата најдобра другарка бидејќи секогаш наоѓа начин да ми докаже не сум сама на овој свет , да ме развесели кога сум тажна , и да ми помогне :*
  Ценам труд , хумани луѓе , искрена љубов ... :*
   
 10. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  си ги ценам моите желби, мојата струка и се шо е моее :D :D
  па, родителите, братми,роднините, другарите/ките и нормално самата себе
  ама како особина кај луѓето ја ценам најмногу искреноста позз :)
   
 11. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  себеси
  мислењата на родителите
  поминатото време со семејството, другарките - моментите
  хуманост и пожртвуваност
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  60.969
  Пол:
  Женски
  Искреност, здравје, семејството, љубовта, вистинските пријатели...
   
 13. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Јас најпрво го ценам здравјето,затоа што кога човек е здрав се може да направи.Ги ценам најблиските го ценам тоа што другите луѓе го прават за мене,искрено пријателство и отворен муабет помеѓу блиски луѓе,вистинските пријатели се била за нив.
   
 14. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  969
  Пол:
  Женски
  Најмногу ценам искрени,несебични и добри луѓе.
  Ценам добри дела без да очекуваш награда за тоа;добронамерни совети;луѓе што те знаат како својата дланка;мали подароци кои ти го исполнуваат срцето;искрена љубов;паметни и љубезни луѓе;се ценам себеси(понекогаш не доволно);ја ценам енергијата духот и доброто срце што ми е дадено од бога;ги ценам моите родители што се толку добри;ги ценам мислењата на најблиските... :wasntme:
   
 15. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  451
  Од кога за краток период ми се случија премногу работи :worried: го ценам животот и сето она што го имам
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Пред се на прво место си го ставам здравјето. Ценам искреност, упорност, цврсти карактери и позитивни личности, ги ценам родителите и сестра ми. Ги ценам оние другарки кои ми се вистински - не лицимерките и искористувачките. Си го ценам дечкото, најмногу на свет. Ценам љубов и страст. Сума сумарум го ценам животот.
   
 17. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Најмногу здравје бидејќи ако немаме здравје, нема да можеме да ги имаме и да уживаме во другите вредности на животот. :)
   
 18. unforgiven

  unforgiven Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  најмногуууу искреностааа~!!!!
   
 19. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  173
  искреноста-ретко се наога и затоа најмногу треба да се цени(а сепак лугето се помалку ја ценат :( )
  исто така треба да се ценат и вистинските пријатели кои ти се пронашле и во добро и во лошо,лугето кои сакале да ти помогнат во секоја ситуација. :) тоа е најважно според мене.. ;)
   
 20. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  TRAJNI VREDNOSTI>LJUBOV, SEMEJSTVO, ISKRENOST, POSVETENOST, DOVERLIVOST, AMBICIJA ( NE BOLNA ), ...
  [mod-kirilica:1e2t9ckk][/mod-kirilica:1e2t9ckk]