1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што цените најмногу во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 17 мај 2010.

  1. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Во животот најмногу ценам искреност, чесност , ја ценам љубовта, пријателството :D
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Здравјето и возвратената љубов....другото може да се среди........
     
  3. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Искреноста, вистинското пријателство, љубовта, семејството, несебичноста, хуманоста, здравјето. :)
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Освен здравје во животот ценам:
    -амбициозност! Често се восхитувам на луѓето кои почнале од нула но со макотрпна работа успале да се искачат до врвот!
    -трпеливост! Не ретко животот не става во неповолни ситуации кога единствено јака волја и трпение можат да бидат спасот!
    -љубов! најсилното чувство без кое животот не би имал смисла!
    -семејство! Луѓето кои ни го овозможиле нашето постоење, заштита и подршка во текот на целиот живот!
     
  5. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.150
    Силата на љубовта ја ценам, најмногу, оти таа сама по себе е животот.

    Искрени, самосвесни луѓе.

    Индивидуалност - презирам луѓе кои се лепат на туѓите животи, затоа што немаат свој.
    Толерантност, зошто тоа ги изгладува односите во секоја непријатна ситуација. Секако, и тоа е умешност на живеењето и имањето интелигенција, емоционална и ментална.
    Амбициозноста, и своја и туѓа, но во рамки на можното и реалното. Секогаш држење до тлото, но со умот во облаци, може. Така успеваат храбрите луѓе.
    Ценам силни луѓе, оние кои успеале да останат Луѓе, и покрај многуте маки и препреки.
     
  6. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Ценам искреност и лугје кои во одредени ситуации си ја погазуваат гордоста,сто не се тврдоглави,амбициозност и лугје сто знаат сто сакаат во зивотот,посебен однос имам кон оние сто се лјубезни мислам дека и тоа е врлина,многу ги ценам овие работи
     
  7. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    најмногууу и.с.к.р.е.н.о.с.т !!! :l:
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ценаM луѓе со цврст карактер кои не пачат и кукаат на сите страни што ги снашло во животот туку со гордо исправена глава одат напред
    ценам искреност и љубов таа е движечка сила на секој човек
     
  9. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    3дравјето и семејството. бидејќи пријателите се менливи нови ќе доаѓаат стари ќе си одат,а семејството секогаш ќе биде покрај тебе. 3дравјето, за тоа не мора ни да објаснувам исто така од особините ми се важни добрината и искреноста. Cе поретко е да најдеш некој искрен човек кој ќе ги каже работите какви што се,а не да ти продава пуфки. :envy:
     
  10. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Искрена љубов,едноставно се топам кога ќе видам вистински заљубени и знам колку би сакала да ја доживеам....некогаш :worried:
    Искреност-би одговориле повеќето и тоа ни доаѓа прво на памет,по дифолт.....но каква искреност ,кога од никој неможеш да ја очекуваш?особено денес,затоа не им верувам на очиве кога некој ќе рече-искрен-а сум,колку и да е најценета и почитувана искреноста неможам да ја ценам ,бидејќи од сета оваа дволичност-за искреноста нема место :| за жал :|
     
  11. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Здравјето пред се !!!
    Можете да имате многу пари, можете да ги имате најпосакуваните мажи, можете да сте и највлијателни луѓе на свет, но доколку го изгубите здравјето се е ништо. Си ги ценам родителите и се што ми овозможиле.

    искреноста,дека денеска е ретка...
    чесни луѓе кои денеска се ретки...
    вистинско богатство,човековата душа!

    Го ценам искреното и вистинско пријалтелство,смеата,радоста,го ценам, животот, трудољубивоста и амбициозноста, храброста, способноста да се биде свој. Ги ценам луѓето кои имаат цел во животот и пробуваат да ја исполнат. Ги ценам благодарните и стабилни луѓе, способноста за простување и секако слободата. И најмногу од се се ценам себеси! Не може да очекуваме од другите да не ценат ако не се цениме самите.

    Ах да ќе заборавев...Го ценам и форумов :rock:
     
  12. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Карактерен интегритет, искреност, да не си го погазува дадениот збор, што си ги одржува ветувањата, човек на кој можеш едноставно да се потпреш. Да знаеш дека тоа што ќе биде кажано, ќе биде остварено. Многу малку луѓе се такви во денешно време, така да ако сакаш да оставиш одличен впечаток, да бидеш ценет и забележан, почни прво со изградба и одржување на таквиот карактер. Барем мое мислење е тоа...
     
  13. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Искреност, семејството, решителни и несебични луѓе
     
  14. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Здравје, искреност, и позитивни луѓе, да ти го рзубават денот, да се огледаш на нив како треба да се живее.
     
  15. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Најмногу ја ценам добродушноста на човекот!!!ценам мн.работи,но ако набројувам ќе изгуби смисол...Добрата волја и намера на човекот се најдоброто и најкорисното нешто во нашиот живот.
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ценам поддршка.
    Од родители, пријатели, семејство..Било кој!
    Потребно ми е да знам дека имам некој до мене.

    Ценам почит и искреност.
    Многу повеќе би се задоволила ако некој ми каже нешто во лице, макар и тоа да ме навреди, отколку лажен однос и правење лице.

    Ценам кога некој знае што треба да направи, иако не е кажано.
    Ценам кога на момче не му е гајле дали другарите ќе го наречат папучар или слично. Тоа ми дава доза на впечаток дека е созреан.
    Ценам макотрпна работа, труд и амбиции.
     
  17. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Во животот го ценам најпрво здравјето, потоа љубовта и ИСКРЕНОСТА :) . Ги ценам и моите родители кои што успеваат да излезат на крај со мене и со сестра ми :D
     
  18. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Го ценам здравјето кое го имам...
    Ја ценам мајка ми која секогаш била тука за мене односно неизмерната, бесусловна мајчинска љубов која ми ја дава, тоа што ме поддржува...
    Го ценам искреното пријателство...кое се потешко и потешко се наоѓа...
    Го ценам дечко ми...односно неговата искрена љубов и почит кон мене...
     
  19. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    Во период сум кога осознавам кои нешта ми се навистина важни во животот
    Ценам искреност,сакам кога луѓето се искрени со мене,макар ми ја кажале и најсуровата вистина,таа е вистината,така е и точка.
    Почнувам полека да сваќам од колкаво огромнооооо значење се ПРИЈАТЕЛИТЕ И СЕМЕЈСТВОТО да имаш на кого да се потпреш,да се искажеш,да побараш совет,да се насмееш и да се исплачеш....
    Исто така почнувам особено да си го ценам МОЈОТ ЖИВОТ,ДА СЕ ЦЕНАМ ЈАС КАКО ЛИЧНОСТ порано не ги сваќав работите вака,гледав од некој друг децки агол,но сега разбирам полека полека и мило ми е!
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Пред се, го ценам здравјето. Без него се е безвредно, се е џабе. Само ако човек е здрав може да ги оствари своите цели и да биде среќен.
    Многу ги ценам искрените луѓе и искрените пријатели, такви кои нема да ти го свртат грбот, такви кои ќе ти дадат поддршка тогаш кога ти е најпотребна.
    Ценам чесност, и многу ги ценам луѓето кои не се преправаат, кои секогаш се такви какви што се навистина.