Што цените најмногу во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Во животот најмногу ценам искреност, чесност , ја ценам љубовта, пријателството :D
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.408
  Здравјето и возвратената љубов....другото може да се среди........
   
 3. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Искреноста, вистинското пријателство, љубовта, семејството, несебичноста, хуманоста, здравјето. :)
   
 4. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  616
  Освен здравје во животот ценам:
  -амбициозност! Често се восхитувам на луѓето кои почнале од нула но со макотрпна работа успале да се искачат до врвот!
  -трпеливост! Не ретко животот не става во неповолни ситуации кога единствено јака волја и трпение можат да бидат спасот!
  -љубов! најсилното чувство без кое животот не би имал смисла!
  -семејство! Луѓето кои ни го овозможиле нашето постоење, заштита и подршка во текот на целиот живот!
   
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.161
  Допаѓања:
  25.340
  Силата на љубовта ја ценам, најмногу, оти таа сама по себе е животот.

  Искрени, самосвесни луѓе.

  Индивидуалност - презирам луѓе кои се лепат на туѓите животи, затоа што немаат свој.
  Толерантност, зошто тоа ги изгладува односите во секоја непријатна ситуација. Секако, и тоа е умешност на живеењето и имањето интелигенција, емоционална и ментална.
  Амбициозноста, и своја и туѓа, но во рамки на можното и реалното. Секогаш држење до тлото, но со умот во облаци, може. Така успеваат храбрите луѓе.
  Ценам силни луѓе, оние кои успеале да останат Луѓе, и покрај многуте маки и препреки.
   
 6. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  279
  Ценам искреност и лугје кои во одредени ситуации си ја погазуваат гордоста,сто не се тврдоглави,амбициозност и лугје сто знаат сто сакаат во зивотот,посебен однос имам кон оние сто се лјубезни мислам дека и тоа е врлина,многу ги ценам овие работи
   
 7. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  најмногууу и.с.к.р.е.н.о.с.т !!! :l:
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.810
  Допаѓања:
  4.572
  Пол:
  Женски
  ценаM луѓе со цврст карактер кои не пачат и кукаат на сите страни што ги снашло во животот туку со гордо исправена глава одат напред
  ценам искреност и љубов таа е движечка сила на секој човек
   
 9. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  66
  3дравјето и семејството. бидејќи пријателите се менливи нови ќе доаѓаат стари ќе си одат,а семејството секогаш ќе биде покрај тебе. 3дравјето, за тоа не мора ни да објаснувам исто така од особините ми се важни добрината и искреноста. Cе поретко е да најдеш некој искрен човек кој ќе ги каже работите какви што се,а не да ти продава пуфки. :envy:
   
 10. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Искрена љубов,едноставно се топам кога ќе видам вистински заљубени и знам колку би сакала да ја доживеам....некогаш :worried:
  Искреност-би одговориле повеќето и тоа ни доаѓа прво на памет,по дифолт.....но каква искреност ,кога од никој неможеш да ја очекуваш?особено денес,затоа не им верувам на очиве кога некој ќе рече-искрен-а сум,колку и да е најценета и почитувана искреноста неможам да ја ценам ,бидејќи од сета оваа дволичност-за искреноста нема место :| за жал :|
   
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.016
  Здравјето пред се !!!
  Можете да имате многу пари, можете да ги имате најпосакуваните мажи, можете да сте и највлијателни луѓе на свет, но доколку го изгубите здравјето се е ништо. Си ги ценам родителите и се што ми овозможиле.

  искреноста,дека денеска е ретка...
  чесни луѓе кои денеска се ретки...
  вистинско богатство,човековата душа!

  Го ценам искреното и вистинско пријалтелство,смеата,радоста,го ценам, животот, трудољубивоста и амбициозноста, храброста, способноста да се биде свој. Ги ценам луѓето кои имаат цел во животот и пробуваат да ја исполнат. Ги ценам благодарните и стабилни луѓе, способноста за простување и секако слободата. И најмногу од се се ценам себеси! Не може да очекуваме од другите да не ценат ако не се цениме самите.

  Ах да ќе заборавев...Го ценам и форумов :rock:
   
 12. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.231
  Карактерен интегритет, искреност, да не си го погазува дадениот збор, што си ги одржува ветувањата, човек на кој можеш едноставно да се потпреш. Да знаеш дека тоа што ќе биде кажано, ќе биде остварено. Многу малку луѓе се такви во денешно време, така да ако сакаш да оставиш одличен впечаток, да бидеш ценет и забележан, почни прво со изградба и одржување на таквиот карактер. Барем мое мислење е тоа...
   
 13. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Искреност, семејството, решителни и несебични луѓе
   
 14. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.336
  Здравје, искреност, и позитивни луѓе, да ти го рзубават денот, да се огледаш на нив како треба да се живее.
   
 15. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  196
  Најмногу ја ценам добродушноста на човекот!!!ценам мн.работи,но ако набројувам ќе изгуби смисол...Добрата волја и намера на човекот се најдоброто и најкорисното нешто во нашиот живот.
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.462
  Ценам поддршка.
  Од родители, пријатели, семејство..Било кој!
  Потребно ми е да знам дека имам некој до мене.

  Ценам почит и искреност.
  Многу повеќе би се задоволила ако некој ми каже нешто во лице, макар и тоа да ме навреди, отколку лажен однос и правење лице.

  Ценам кога некој знае што треба да направи, иако не е кажано.
  Ценам кога на момче не му е гајле дали другарите ќе го наречат папучар или слично. Тоа ми дава доза на впечаток дека е созреан.
  Ценам макотрпна работа, труд и амбиции.
   
 17. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Во животот го ценам најпрво здравјето, потоа љубовта и ИСКРЕНОСТА :) . Ги ценам и моите родители кои што успеваат да излезат на крај со мене и со сестра ми :D
   
 18. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  221
  Го ценам здравјето кое го имам...
  Ја ценам мајка ми која секогаш била тука за мене односно неизмерната, бесусловна мајчинска љубов која ми ја дава, тоа што ме поддржува...
  Го ценам искреното пријателство...кое се потешко и потешко се наоѓа...
  Го ценам дечко ми...односно неговата искрена љубов и почит кон мене...
   
 19. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  412
  Во период сум кога осознавам кои нешта ми се навистина важни во животот
  Ценам искреност,сакам кога луѓето се искрени со мене,макар ми ја кажале и најсуровата вистина,таа е вистината,така е и точка.
  Почнувам полека да сваќам од колкаво огромнооооо значење се ПРИЈАТЕЛИТЕ И СЕМЕЈСТВОТО да имаш на кого да се потпреш,да се искажеш,да побараш совет,да се насмееш и да се исплачеш....
  Исто така почнувам особено да си го ценам МОЈОТ ЖИВОТ,ДА СЕ ЦЕНАМ ЈАС КАКО ЛИЧНОСТ порано не ги сваќав работите вака,гледав од некој друг децки агол,но сега разбирам полека полека и мило ми е!
   
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.702
  Пред се, го ценам здравјето. Без него се е безвредно, се е џабе. Само ако човек е здрав може да ги оствари своите цели и да биде среќен.
  Многу ги ценам искрените луѓе и искрените пријатели, такви кои нема да ти го свртат грбот, такви кои ќе ти дадат поддршка тогаш кога ти е најпотребна.
  Ценам чесност, и многу ги ценам луѓето кои не се преправаат, кои секогаш се такви какви што се навистина.