Што цените најмногу во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  37
  Го ценам доброто здравје, пријателството, љубовта и семејството.
  Според мене ниедно богатство не може да ги замени тие нешта во животот, без нив животот е како градина без цвеќе. Ги ценам сите доблести кај луѓето, добродушноста, љубезноста, чесноста, амбицијата, добрата смисла за хумор, искреноста и за секое добро со добро враќам,а лошото брзо го заборавам бидејќи лошите мисли привлекуваат лоши работи во животот.Го ценам позитивниот став кон животот и ги обожавам позитивните луѓе, со нив животот е многу полесен :)
  Моето мото е: Бидете позитивни, сакајте се и се ќе биде во ред! :D :*
   
 2. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  754
  ја ценам добрата мислам,добриот збор,искреност,...........а и за срека имам од кого да го добијам се ова :* :* :*
   
 3. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Ценам кога некој има став.
  Цврсти личности,кои знаат сами да се снајдат и изборат во животот.
  Снаодливост.
  Недволичност и не изигрување радио-милева. :puke:
  Мудрост.Добродушност.Имање муда да се каже се во лице.
  Добар смисол за хумор.
  И још много много тога ;)
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.898
  Допаѓања:
  92.205
  Пол:
  Женски
  Животот, макар што понекогаш го живеам сеедно имам уште најмалку 8 животи, пошто демек деветиот еве ме го терам.
  Луѓе кои умеат да се задоволат и со трошка, кои наоѓаат среќа и во небитни за мене работи, пошто тоа ми е некако чиста, нерасипана и не така лесно минлива форма на среќа.
  Искреност, макар и сурова, грда, болна, ама сепак искреност.
  Издржливи, истрајни луѓе, кои минале низ девете кругови на адот и останале на нозе.. таквите ме јачаат и мене. Макар молчеле покрај мене. Доволно ми е што им ја знам приказната за да им се дивам.
  Кршливи луѓе исто така, бидејќи нивната кршливост ме буди особено во моите најгрди денови, пошто само таквите ме тераат да се приберам за да ги составам нив... иако не секогаш е успешно, ама тоа е веќе друга приказна. Ми отвараат работа едноставно. А, работата ми е мелем секогаш, ама апсолутно секогаш :D
  Моите родители, кои имале чуден начин на воспитување, никогаш не ме галеле, мазеле и пазеле, поради што никогаш не сме биле до толку блиски, иако секогаш сме биле семејство што се собирало на маса за ручек, сепак без нив немало нити да се родам, нити да се створам ваква, како личност.
  И многу други работи де.. доволно си е ова.
   
 5. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Здравјето, помошта од луѓето кога ви е најпотребна, разбирање, поддршка во тешките периоди, вистинските пријатели, се што ми обезбедиле моите родители со голем труд - материјалните работи, воспитувањето, образованието...што направиле никогаш ништо да не ми недостига од нивна страна :) :inlove:
   
 6. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.066
  Слобода...да бидеш тоа што си, да не чуствуваш ни грам непотребен товар...
  Искреност...со неа е Се некако полесно и поедноставно...
  Активност, движење, напредок, промени...тапкање во место и соживување со улогата жртва не носи никому добро...
  Љубов, Здравје...без нив залудно е Се...
   
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022
  Здравјето- она што е најважно во животот.
  Ја ценам искреноста, чесноста, почитувањето. Самосвесноста и самокритичноста.
  Насмевката, амбициозноста, хедонизмот.
  Ги ценам цврстите луѓе и карактери кои никој неможе да ги сруши и сопре.
  Ги ценам луѓето кои од ништо станале нешто и постигнале многи.
  Ги ценам интелигентните суштества.
  Моето семејство, љубовта и поддршата што безусловно ја добивам од нив.
  Возвратена, безусловна, безрезервна љубов и љубовта без никакви очекувања.
  Луѓето кои секогаш се расположени и спремни да те насмеат.
  Луѓе кои даваат се а за возврат не очекуваат ништо.
  Се ценам себе си затоа што сум таква каква што сум, слободна и своја.
   
 8. bubica13

  bubica13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  14
  Најмногу од се , ценам се сто е направено од се срце и искрено....
   
 9. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.824
  Допаѓања:
  2.875
  Пол:
  Женски
  најмногу од се ценам луѓе што ќе го исполнат ветеното, искрените луѓе ми се на второто место , на третото место ги ставам луѓето што се ценат пред се себеси !
   
 10. crnobelisvet

  crnobelisvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  6
  Во животот највеќе го ценам здравјето,бидеќи ако немаш здравје немаш ништо!
  Љубовта-од саканата личност,родители,приајтели.
  Искреноста и Верноста! :D
   
 11. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Ги ценам добрите луѓе,иако ги има се помалку ама сепак ги има!
   
 12. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Најмногу ценам искреност,амбициозност и труд :)
   
 13. tweety88

  tweety88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  22
  Искреност, чесност и трудољубивост
   
 14. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.096
  Многу ги ценам добрите пријатели, зашто тоа нешто е најретко во светот, сите се расипаа, така да, да најдеш вистински пријател е ретко богатство денес.
   
 15. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  Искреност и вистинско пријателство (ако воопшто го има) :)
   
 16. Sense

  Sense Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  45
  Најмногу?

  Себеси. ;)
   
 17. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  Искреност..пред се!
  Чесност
  Толеранција
   
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  74.402
  Три нешта можат да го уништат човекот:
  БЕСОТ,ГОРДОСТА и НЕПОЧИТУВАЊЕТО;

  Три нешта никој не би смеел да ги изгуби:
  НАДЕЖТА, ЧЕСНОСТА и МИРОТ;

  Три нешта во животот никогаш не се враќаат:
  ВРЕМЕТО, ЗБОРОВИТЕ и МОЖНОСТИТЕ;

  Три нешта се највредни во животот:
  ЉУБОВТА, СЕМЕЈСТВОТО и ЗДРАВЈЕТО.
  Така е и за мене.Парите не ги ценам и ги сакам само колку да можам да преживеам.Не дека не посакувам,но што би ми вределе ако го немам болдираното.Затоа тежнејте ова да го сочувате.И почитувате :) И да бидете благодарни за секој ден поминат со својста љубов,родител,брат,сестра...секој ден исполнет со здравје и благосостојба.
  Искреноста не можам да ја ценам,зошто сум се разочарувала од луѓе -блиски,на кои сум им верувала и испаднале дволични....
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  За да го цениме треба самите себе да се цениме..потоа блиските и пријателите.... Ценам хумани луѓе и луѓе кои се покрај мене секогаш и во добро и во зло :) :)
   
 20. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Го ценам семејството, здравјето, парите, и искреноста! :)