Што цените најмногу во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  2.635
  Луѓе кои наместо да викаат еден ден јас ќе имам ова, јас ќе имам она, излегуваат надвор, во овој скапан свет и прават нешто во врска со тоа, за тие желби да им станат еден ден реалност. А не чекаат да им падне од крушата.

  Луѓе кои нон стоп прават нешто, можеби и не толку корисно секогаш, но не денгубат никогаш.

  Луѓе кои се амбициозни. И никогаш не се задоволни со знаењето, луѓето и местата со кои се запознаени. Секогаш сакаат повеќе.

  Изгледа секогаш цениме кај другите она што нас малку ни недостасува.. :?:
   
 2. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  ..Тоа што го имам.. :* :wasntme: :nod:
   
 3. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  4.236
  Пол:
  Женски
  Тоа шо го имам него, а ии некои други работи шо ги поседувам..(семејство, дом, друштво..) :rock:
   
 4. chocolate.chick

  chocolate.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  642
  Тоа што го имам во животот.
  Среќата и луѓе кои не ја ставаат среќата на коцка.
  Здравјето.
  Луѓето кои даваат втора шанса и оние кои го ценат тоа.
  Искреност.
  Мали подароци, знак на внимание. Луѓе кои ги забележуваат ситниците.
  Чесни и добронамерни луѓе, бидејќи се ретки во денешницава.
  Хуманост.
  Семејството и вистинските пријатели
   
 5. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  36.456
  Пол:
  Женски
  Домот.
  Здравјето на најблиските.
  Мирот и спокојството.
   
 6. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  65
  Тоа што сум жива и здрава,што имам за јадење и пиење и што се покрај мене моите најблиски.
   
 7. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  116
  :clap: искрено си се ценам себе си,моите желби и потреби....а со тоа се што носам во себе
  ...вистината,довербата,искреноста,амбициозноста,борбеноста,љубовта,оптимизмот,секогаш гледам на нештата од убавата страна... :hai:
  на второ место се моите деца,а се е друго е неважно......... :hai:
   
 8. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Семејството.
  Пријателите.
  Парите.
   
 9. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.535
  Допаѓања:
  52.079
  Пол:
  Женски
  здравјето пред се,мирот,најблиската фамилија,и убавите зборови!
  би сакала само да се научам повеке да ги ценам парите!
   
 10. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  343
  Никогаш не сум претерувала со желби и потреби и секогаш сум знаела кога треба да застанем и дали нешто треба да барам. Во последен период сфатив дека не сум била свесна колку сум среќа што имам семејство и родители кои ме сакаат најмногу од се, и се спремни да направат се за мене. Што секогаш биле во можност да ми дадат се што ми е потребно, па и повеќе од тоа.
  Е токму ова го ценам најмногу, и сум благодарна што го имам!
   
 11. m.i.s

  m.i.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  315
  Kaко минува времето, така и мене ми се менуваат најважните работи во животот. Може прво ми беше најважно другарството, потоа дечкото а дури сега најценето ми е семејството.
  Секогаш ценам мудрост, искреност и посветеност. Го ценам сето она што го имам и го чувам да не го изгубам. :)
   
 12. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  25
  Најмногу во животот го ценам семејството. Искрено премногу го ценам трудот на моите родители,добрината , нивниот успех, постигнатото ниво, разбирањето и секако посветеноста на своите деца. Би сакала еден ден да сум како нив :)
   
 13. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  477
  Искрејноста.
   
 14. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски

  Те подржувам во све што кажа. :)
   
 15. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  116
  ...... :angel: вистината.....
  се можам да поднесам и болка и солзи ама ако некој ме лажи ,посебно во очи е тоа не можам и попиздувам.....и тоа многу многу,,,,,
  .........мислам кога има вистина,секогаш има и искреност и доверба,според мене најважните фактори кога станува збор за пријателство,љубов,брак,среќа...... :angel:

  ...... :angel: здравјето.....
  кога човек е здрав полесно се справува и ги поднесува предизвиците во животот,едноставно во здраво тело имаш и здрав дух..... :angel:

  се друго е по дифолт.... :clap:
   
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.294
  Допаѓања:
  17.908
  Пол:
  Женски
  Здравје и среќа! Доколку овие две ги имаш, сите други коцки од мозаикот на животот самите си се редат.
   
 17. Mecheto1

  Mecheto1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  52
  Здравје,љубов,искреност.
   
 18. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Здравје,искреност,добри луѓе,совет,помош.
   
 19. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  3.159
  Пол:
  Женски
  Искреноста.
   
 20. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Искреноста и здравјето :)