1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што јадевте како деца?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bokicka, 7 април 2010.

 1. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Сите како мали сме имале некои чудни оброци како на пример мравки, трева, песок, земја, хартија и.т.н Кога зборувам со другарки мои, не знаете какви работи се имам изнаслушано дека јаделе, на пример шкорчиња, сунѓер, живо тесто и што не. Баш ме интересира, дали некоја од вас имала вакво искуство, па за да го подели со нас овде на форумов. Иначе јас најмногу јадев тапет :D :D :D :D
   
 2. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Леле, како мала, обожавав да јадам ружи :) Верувале или не, ама кога ни беше досадно, со другарките, ќе наберевме ружи од комшиски двор, ќе ги дробевме во чинивче, и после ги јадевме.
  Песок еднаш имам јадено, т.е кога се тепав со првата симпатија (на 6 год.) :lol: и се гаѓавме со песок, и Борче, така ми се викаше симпатијата, ми фрли песок во уста. Голтнав сигурно, и можда сега имам камен во бубрег :D :lol: :lol: :lol: ама добро, не се важи тоа како оброк :)
  Имам јадено млади гранки, т.е ги цицавме, зошто не излажаа постариве деца дека во нив има млеко, и ние будали, од брезите во мај, крши гранки и цицај. Којзнае што сме си мислеле :)

  :P :lol:
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Ме изнасмеа!!! Колку е интересно тоа, што се сме јаделе, а бутур не ни било. Детски организам, се трпи...
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Ми текнува дека кога бев мала само што си купив сладолед цел ми падна на земја и едно дете чучна и го излижа од земја :D
   
  На Lady-PinkHeart и Doozy им се допаѓа ова.
 5. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Па којзнае што му било повкусно, сладоледот или земјата :D :D :D
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Со братучетка ми , кај баба ми , кога правеше кифли или слично , земавме тесто .. најобично тесто , си седнувавме под маса и си јадевме хахаха :D .. Лижев степ многу ама кој не .. Се качував ко мајмун по дрва .. зелени сливи , па после седи пола ден у веце..
   
 7. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  kori nevareni i spaget nevaredni den denes gi jadam taka
  zivo meso
  vo prolet od site drva cvetojte gi jadev :)))
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Најомилени ми беа багремовите цветови :D така дедо ми еднаш ни кажа, на самиот влез од дворот имавме багрем, и тој како стар си седнуваше и ќе си џвачкаше цветови, благи се тие, и ние сите по него, мислевме оти којзнае колку сила даваат :lol: ама после не караше, мали сте велеше ќе си го расипете стомакот, ама кој ти слуша. Аааааааа, за зелени сливи, повеќе се гаѓавме отколку што јадевме, деца :D
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  бебешка крема за лице... се затварав во ВЦ и со прстот право во кутивчето :lol: :lol: :lol: што ми било незнам... сега си се чудам со кој памет :lol:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Јадев тесто (секогаш и крадев на мајка ми), цуцкав секакви цвеќиња пошо многу благи ми беа, паста за заби не траеше кај нас подолго од една недела, а најмногу сакав да јадам креди. Дедо ми беше шнајдер и секогаш му ги земав кредите со кои црташе, се криев и мав ги правев :lol:
  А, и на зима снег јадев, немаше промашај.
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  леле Хипи,еднаш кога ми купија детска паста од јаготки... мммм... за 3 дена ја снема... заедно со брат ми цела ја изедовме :lol:
  а за кредиве ме изнасмеа :lol:
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  147.000
  Јадев паста за заби,сапун,чепкав во ѕидот зад троседот и правев дупчиња со пенкало,ронев и јадев...мхм...пепел исто така...не знам зошто,не знам со кој памет...кора од дрво...и така...се вкусни работи...
  А имав другарка што си јадеше мрсулчиња...ммммм криспиииии.... :lol:
   
 13. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  хаххах , ме изнасмеавте :lol: И јас како мала многу ги јадев тие зрнцата од вегета :))) И јуфка кога сукаа моите дома така живо тесто јадев :D Снег во зима обавезно :)))
   
 14. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  :D :D :D :D Сега мајка ми ми кажа дека сум јадела и пешкири како мала. И тоа испрани... Ваљда ми бил вкусен детергентот... :D :D :D
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  ^^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...
  (да можев уште 1 000 000 смајлиња ќе ставев)
   
 16. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Замисли дома ниеден пешкир... Сум ги џвакала, па сум си ги плукала кај ќе стигнам. На 3 годинки. Запчињата сум си ги вежбала, како кучињата :D Деца :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.560
  Допаѓања:
  127.565
  Јас сум јадела хартија од тефтери како ептен мала.
  Како малку поголема цветови од багрем, едни други цветови што имаа нешто благо во нив, од лозница тие врвчињата - не знам како се викаат, а за зелени сливи и кајсии со сол муабет не правам, кој не ги јадел...
   
 18. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  7.873
  Пол:
  Женски
  Имам јадено паста за заби,посебно една со вкус на банана,со сестрами омилен десерт ни беше едно време.
  Друго...ааа ова ми е ептен јако :) Со другарка ми кога се враќавме од училиште кршевме мраз од по стреите и го лижевме.Памтам дека најголеми и најдебели баравме и од самата визуелна претстава за тоа како сме им изгледале на околните случајни минувачи,ми пројавува желба да се вратам во тоа време и да си залепам неколку шамари и на другарка ми,ама жешки,за освестување.Допбро,кај ни бил паметот??!!? :lol:
   
 19. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  :lol: и јас исто многу ми беа слатки багремовите цветчиња а и ден денес знам да си апнам чат пат од дворот на баба ми :oops: :lol: а за сливи и кајсии да не зборам..дедо ми не ме пушташе накај бавча за да не ги оберам дрвцата како коза бев :lol:
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  како мала а и се уште обожанам да јадам живо тесто :D и се уште јадам несварени макарони,шпагети или било што друго од тестенини што не е сварено повкусно ми е така :D :D :D :D