1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што јадевте како деца?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Bokicka, 7 април 2010.

  1. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Другарка ми јадела шкорчиња :rofl: :rofl: :rofl:
     
  2. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Верувале или не јас како мала сум јадела земја и тоа само од цреповите на мајка ми кај што имала посеано цвеќиња,до ден денеска ми е чудно ама шо ке праиш :lol:
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.614
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl:
    јас како мала се сеќавам дека многу сакав да лижам кармин :rofl:
    Ќе ме нашминкаше мама :makeup: и ја ќе го излижев, и после ќе почнев да го лижам од туба ахахах
    Послеее .. А да.. имам испиено цел сируп :$ Па убаав беше :$ :lol:
     
  4. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Kako dete mnogu sakav da ja jadam crnkata od molivot,onaka da si ja grickam :lol: neznam zosto ali nedaj boze doma moliv da nacekam, ostrenje i maf pravenje :lol:
    A da i kredi jadev:)hahahaa i milion drugi raboti na koi sea vo momentov ne mi teknuva
     
  5. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Zivo testo,hartija,karmin,pasta za zabi so vkus na banana i so drugarkite si pravevme sok si kinevme livcinja od ruzi i gi stiskavme vo voda i go pievme toa budaletinki :D :D :rofl: :rofl: :lol:
     
  6. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    и јас свашта сум јадела креди песок цигли :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се сеќавам дека јадев песок, и тоа интензивно, правев торти и ги вкусував :D а се сеќавам дека еднаш баба ми купи еден розов сапун и на изглед бесе мн нежен и убав :o и јас загризав од него :puke: бљак :D :D
    а за др незз не ми текува сега :wasntme:
     
  8. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Јас знаев да си каснам тревичка така пролетна.Уште си сакам ама срам ми е крава олкава да земам по патон трева да јадам :rofl:
     
  9. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    ххахахх и јас како мала јадев трева и ден денес ко кеим кажувам на другите ми се смеат :D и лижев мраз во зима тесто живо јадев и други глупости не ми текнуват сега :D
     
  10. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    се прејадував и сеуште се прејадувам корнфлекс (со млеко или јогурт) :rofl:
     
  11. ajvi

    ajvi Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Знам дека сум јадела земја од саксиите на баба ми! Живи гравчиња сум грицкала и врвците од патиките, а памтам дека пивнав од еден детски шампон што мирисаше на шумско овошје (гадно беше) :)
    Пред 2-3 години добив чоколадна свеќа како подарок и толку убаво мирисаше што изгребав малку од восокот за да пробам :D :D :D
     
  12. Lady-T

    Lady-T Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    зелени сливи.. мојот специјалитет :lol: .. а и степот ... имав навика и да ги грицкам моливите и пенкалата :rofl: кармините,сјаевите и кремовите на мама :rofl: мразулци,лед и снег,паста за заби и што ли уШте не :rofl:
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Оваа тема многу ме изнасмеа, јас мислев се зборува за маргарин и вегета, кога - има што да се прочита. :D

    Јас јадев живо тесто, секакви неварени тестенини - најмногу јувки, :) и во школо изедов една мала гумичка со мирис на јагода, од тие со пчеличката Маја. ;) Многу убаво мирисаа, немам зборови. :D
    И тие белите цветови од багрем беа прилично популарни, ама реално немаа лош вкус ;)
     
  14. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Исто како и сите вас јадев Зелени Овошки и се секавам дека се собиравме сите да Крадеме Сливи , Цреши,Вишни..
    Правевме Ракија од Бели Трендафили, Оцет од Црвените и Масло од жолите..
    Друго Степ јадевме Цело време и се секавам Еднаш Не беше ова Колективно Бевме во станот што не го користиме и Се напив од Тие што стојат во преносливите лендици што држат температура не ми текнува како се викат .. Кај ми бил мозокот Боже Божее Потоа се секавам дека пиев сирупи оти бев иструена :rofl: :rofl: :rofl: Добро е што мајка ми беше таму и ме однесе на доктор :D
     
  15. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    АУ жива катастрофа сум била....значи сите нормални деца јаделе цреши, јас сум го плукала тоа, сум ја голтала семката...сите нормални деца јаделе јагоди , јас дршките....комшивката ми пикнала со сила чоколадо во уста јас сум повраќала....лукот ми бил поубав(и ден денес е така :rofl: ) сума сумарум катастрофа...на мајка ми не и верував кога ми кажуваше, ама кога и комшивките ми раскажаа за овие ,,егзибиции,, :rofl: ....јасно ми е зошто не сум пораснала :rofl: :rofl: ...
    леле и ќе заборавев...некогаш сум сакала да изедам две три глувчиња мали, бели штотуку родени...среќа ме видела мајками....никој незнае кај сум ги нашла и како сум ги фатила...важно сум ги стиснала и не сум давала да ми ги земат...сум била решена да ги изедам.... :puke: :puke: :puke:
     
  16. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Хехе како мала сум јадела се што најдам при раце.. Почнувајќи од се што најдам на земи, потоа трава имаше една убава трава близу мојата куќа и денеска би ја јадела кога ќе ми текне колку беше вкусна, потоа сум јадела дрвото од лозниците, хартија секаква, сум грицкала цигла од куќа бидејќи не ни била малтерисана ... потоа еднашка се сеќавам јас и една моја другарка се натпреварувавме кој повеќе сапуница ќе направи на раце.. А потоа ни беше текнало да ја излиземе.. Кој знае какво е било..:worried: Aх а да не зборуваме колку само кајсии, сливи изедов.. Ах ќе заборавев.. Еднаш со другарка ми бевме во нејзина бафча... Таму доматите беа сеуште зелени.. Само што беа започнале да зреат.. кога го видов доматот.. Еден огромен.. Го скинав од дршката ни го измив ниту ништо кога почнав да го јадам...:worried::worried::worried:... Чувај Боже
     
  17. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    ХахахахахахаХ.......се и сешто...
    Еднаш читала мајка ми книга и заспала а јас сум ја земала книгата и пола страна сум ја изела хахах.
    После паста.....рок на траење кај нас била 1 до 2 дена после купување.
    Мраз, од фрижидер или во зима мразулци. Еднаш снег, сите јадеа јас покуса да не останам :wasntme:
    Камчиња..од аквариумот сум вадела, занм шаренки беа убави како бонбончиња хаха исто на рибите перките им ги гризев, растенијата во аквариумот ги јадев, на рибите храната...еднаш сапун изедов мирисаше на ванила :puke: :puke: Сега ми е чудно како не сум се отрула тогаш хаха. Другооо...живо тесто, крпчиња, јуфки ехее :rofl:
    Моливи сум грицкала, гуми, дрвца што не хаха
    Ехх дете ]:) :P :tmi:
     
  18. Ticijana

    Ticijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    5
    Како мала сум ги лупела ѕидовите и сум го јадела тоа. :o :worried: Гледам сеа снимки од тоа време, ѕидовите цели со дупки. :rofl: Сум имала недостаток на калциум. :wasntme:
     
  19. strelec.67

    strelec.67 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    A dali ste jadele sekjer vrz kriska leb natopen so nekolku kapki voda i malku kafe?E toa go jadev kako dete i togas mi bese mnogu slatko,a sega bljaaаааk nemozam da go smislam,a ne pak da go jadam.
     
  20. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Како мала имам јадено полу живи палачинки :P За друго не се сеќавам..