Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што јадевте како деца?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bokicka, 7 април 2010.

 1. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  70
  Листови од весник... Го сакав мирисот на весниците и од средните страници редовно кинев и јадев :lol: До ден денес ми остана тоа пред да почнам да читам весник, да земам и прво да го помирисам, онака убаво да го вдишам тој мирис и потоа почнувам да си читам... смешки :lol: Друго што сум јадела... кармини, трева, зелени овошки отров кисели, кора од лимон и краставици, непечен сончоглед, лижев степ...тоа од прилика, ако ми притекне уште нешто ќе пишам :lol: :lol: :lol:
   
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.926
  Допаѓања:
  3.416
  Како мала имам земано пешкир и ќе му го натопам со вода аголот и ќе го шмукам :rofl:
  имам јадено сончоглед нелупен,од едно дрвја и имаа цветчиња и ќе го скинев долниот дел и кога ќе повлечам едно од цветот до крај кога ќе го влечам излегуваше нешто како мед благо беше и тоа го имам јадено :D
   
 3. e.m.a

  e.m.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  11
  ahah kako mala jadev prelieni cerveni jabolki vo stapce, :P sto gi prodavase eden covek so korpa na naseto maalo, jadev i zeleni soncogled ,bademi,maslinki ahah no bea mnogu vkusni vo toa vreme :P ,sega vo ova vreme i najslatko da jades nema :puke: vkus.pozzzzzz
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.340
  Пол:
  Женски
  Ми кажаа дека сум јадела помада :D
   
 5. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  мрсни боици :rofl:
  и знам дека еднаш испив јајце, ама у јајцето најверојатно имаше пиле, не од кокошка туку незнам од што беше :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  568
  хаха како мала моите имаа проблеми со мене со јадењето (и ден денес имаат :$ )
  тогаш обожавав живо јајце да пијам што денес неможам да поднесам :puke: а тогаш по 2-3 наеднаш сум пиела :P
  потоа сакав павловичева крема и бекутан ауу :worried: аа и неможев да одолеам на еден кармин на мајками со мирис на ванила и сум зела да ги мачкам забите со четчето а потоа ги лижев :wasntme: исто така мн сакав маргарин со шеќер одозгора хаха а ги мразев сите нешта што децата на моја возраст ги сакаа:еурокрем,кроасани,бисквити,кекс,корнфлекс,мармалад,палачинки...
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Ете сум заборавила...
  Сум јадела бисквити со мајонез... :wasntme: :puke:
   
 8. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Чоколатцата од животинско царство и сликичките си ги лепев во албумот и киндер јајца :)
   
 9. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22
  хахахахаххахаххаха Се изнасмеав :lol: :lol: :lol:
   
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Јас најчесто јадев цвеќиња,ливчиња од лозницата,тесто и хартија хахаха :D :D :rofl:
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  [/quote]леле и ќе заборавев...некогаш сум сакала да изедам две три глувчиња мали, бели штотуку родени...среќа ме видела мајками....никој незнае кај сум ги нашла и како сум ги фатила...важно сум ги стиснала и не сум давала да ми ги земат...сум била решена да ги изедам.... :puke: :puke: :puke:[/quote]

  :rofl: :rofl:
   
 12. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  264
  неварени јуфки и се под името тестенини ама неварени,сол од соларчето,кармини и не знам што уште :rofl: :$
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Мммм колку ги јадев мразулците од куќите на зима, како сладолед ги лижев. Си ги грицкав понекогаш. Со другарка ми се натпреварувавме кој поголем мразулец има :lol:
   
 14. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  еурокрем со салама и помфрит со шекер ллелеле сеа коа ке ми текне ми се гадиии :puke: :puke: али тогаш ми било преубавоооо,исто така сакав да јадам и чоколинооо ммммм
   
 15. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Јадев она што и сега го јадам. Никогаш не сум јадела живо тесто, хартија или не дај боже она што го "копаме" во носот.Единствено зелени сливи или кајсии. И се пентеревме на црешата од комшиите кога тие не беа дома. :P
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.340
  Пол:
  Женски
  Ааа ми притекна
  сум јадела и еурокрем на леб со јогурт :puke: :D
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  That's discusting :puke: :D :D
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.340
  Пол:
  Женски
  Сега и мене ми гледа така, ама тогаш ми било вкусно, детиште :D
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.686
  Кајсии од дворот на комшиите :D И цреши чат-пат.
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  јадев ружи пред зграда :D
  исто така јадев смоки со чоколадо и ми беше ептен убаво