Што јадевте како деца?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bokicka, 7 април 2010.

 1. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.047
  Пол:
  Женски
  Не бев многу палаво дете ! Значи на дневното мени немав импровизирани оброци :) Кога ќе размислам исхраната тогаш и сега ми е релативно непроменета , работите кои не ги јадев како малечка веројатно нема никогаш да ги јадам.
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  хахах се изнасмеав од вашите ,,слатки,, јадења. Јас сум јадела хартија и цели кутии имам јадено. Мајка ми ги собирала моите играчки во кутија и кога ме оставала да си играм потоа кутијата ја немало. Не знаела што се случува па еден ден ме гледала што работам и така открила дека јадам кутии хахах. Потоа се сеќавам дека јадев шеќер (кога ќе ме фатеше кризата за благо), сум јадела живо тесто и дури ден денес ми е слатко. Исто така многу ми беше слаток филот за парената торта, така жив го јадев и ден денес мајка ми кога ме прашува која торта да ја прави јас и велам: паренааа само за да јадам од филот :lol: . Една моја другарка како мала јадела кремче намачкано на лепче и одозгора роненко сиренце :puke: . Друга пак другарка јадеше песок, и мене ми нудеше но несакав да јадам а еден другар јадеше курешки по патот :puke: хахах. Со сестра ми како мали јадевме паста за заби..
   
 3. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  јас кога сум била мала само сум чекала да заѕвони телефонот за некој од моите да отиде да се јави и во ходникот на рабовите од ѕидот сум гризела, а до душа и ден денес цементираното убаво ми мириса :D сестра ми пак постојано јадела пикавци од цигари :D :D :D
   
 4. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  Јас ги јадев лабелата и кармините :P :D :D
   
 5. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  многу јадев кришки со мармалад а одозгора сирење :tmi: сега не би ни помислила на тоа а јадев и многу зелени сливи, цветови од багрем и млади ливчиња од шимширот во двор, се сеќавам со една другарка правевме салата со листови од шимшир и нане после тоа цел ден седевме во вц :D
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.100
  Допаѓања:
  74.426
  Пол:
  Женски
  Вазелините ми беа редовни 'оброци' на менито, мајка ми ми купи еден од Орифлејм, мирисаше и имаше вкус на црешки..и ајде како да не го изедеш? :D Додека седев во веце, ја одмотував тоалетната и ја џвакав лелеле да не зборам што се случи кога ме дозна мајка ми! :rofl: А од листовите на цвеќињата од градината на баба ми се правеше 'сарма' и бутавме внатре песок,еднаш дури се охрабривме као демек да ги изедеме...и цел ден повраќање, многу јасно. :D
   
  На Gabriela-22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Јас како мала бев преслаба и наликував на чечкалица, не јадев ништо освен ЧАЈ со бисквити и банана внатре :puke: :puke: чудо сум значи :D
   
 8. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  680
  не се сеќавам баш што сум јадела од нормална храна како дете,ама затоа се сеќавам дека кога скитав низ маало по комшии ги одлепував етикетите од пластични шишиња и ги голтав :tmi: ,кинев од комшиите неузреано грозје,а со сестра ми еднаш берев ме смокви уште зелени а тие пуштаат млеко,секако таа беше попаметна па така тие завршија во мојата блуза како торба за носење а после тоа децките гради ме печеа и ми се вцрвиа од млекото од смоквите.смоквите не ги изедовме :D
   
 9. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Обожавав млеко и бисквити со Краш експрес (немаше тогаш Несквик) иначе кога сум била ептен мала, често на моето мени се наоѓале цвеќиња (посебно љубичици), земја поретко, а и горните млечни кецови сум ги скршила грицкајќи камења. :lol:
   
 10. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  маргаринче со вегета најубаво ми беше,млеко со бисквити или со дробено лепче и ми текнува еднач докторката ми препиша едни витамини во вид на мрвици кои имат многу убав вкус и толку многу ми се допаднаа што си ги купував редовно од аптеката ама сега не можам никаде да ги најдам.
   
 11. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Зимно време кога беше често практикував како главно јадење на менито да ми биде снег..Излегував надвор во скафандер облечена како вонземјанче некое и си јадев снег..После тоа имав грчеви во стомакот секоја вечер и ме носеа на лекар... :$ Јадев јајца на око многу и риба пржена. И гумени бонбони многу јадев, посебно од оние Харибо од Кока Кола...
   
 12. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Хаха интересна е темата и ми се допаѓа! Инаку како мала јадев неварени макарони и ориз :D
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Хахахахахахаха, каква тема! :clap:
  Јас јадев гуми за бришење и зрна кафе.

  [​IMG] :$
   
 14. MartinaSk

  MartinaSk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  4
  Како помала...јадев бекутан крема... :lol: :lol: :lol: хахаахаха...звучи мн смешно..но додека мајка ми го мачкаше лицето знаев да си брцнам во кремата и да си јадам хахахах :)
   
 15. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  леле паметам кога имав 4-5 години секој ден сум јадела лепче со масло, пипер и вегета :D :D
   
 16. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  190
  кифли со маргарин салама и крставица секој ден :)
  инаку имам и јадено она месо што се тегне како мастика што се џвака што до ден денес се чудам како сум можела :D
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  бурек и ајвар.

  се сеќавам секое утро ми поминуваше со осмина бурек со сирење и јогурт тоа најчесто и ајвар.

  денес бурек јадам еднаш годишно :D , ајвар малку почесто.

  ахххх тоа беа деновиииии!!!! :)
   
 18. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.872
  Реско, Ресани, Еуро-блок, Ципирипи, Краш Експрес, Чокобисвит, Линеа-политанки... Секако Стоби Флипс (за зачетоците на зависноста зборувам).

  Обожавав манџиче од пиперки и патлиџани, па како некој идиот го мачкав лепчето со тоа чудото и се дерев по цела куќа, да се насобере народ, да види како малтерисувам. |(
  Дебилче.

  Сум јадела и јас зрна кафе. Ја молев мајка ми да носи немелено дома, па демек рачно да сум го мелела јас... А сето тоа од пусти мерак за зрно кафе.

  И зрна бибер исто. После кивав во лепрозна со денови. |(
   
 19. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  1-2 лајци какао и шеќер измешани во филџан и така си јадевме со брат ми, и се криевме од мајка ми оти не караше :D
   
 20. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.321
  Јас па обжавав кога ке дојдеше зима.

  Доручек,ручек,вечера снег.
  Десерт мразулец. :D