1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што јадевте како деца?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Bokicka, 7 април 2010.

  1. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Не бев многу палаво дете ! Значи на дневното мени немав импровизирани оброци :) Кога ќе размислам исхраната тогаш и сега ми е релативно непроменета , работите кои не ги јадев како малечка веројатно нема никогаш да ги јадам.
     
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    хахах се изнасмеав од вашите ,,слатки,, јадења. Јас сум јадела хартија и цели кутии имам јадено. Мајка ми ги собирала моите играчки во кутија и кога ме оставала да си играм потоа кутијата ја немало. Не знаела што се случува па еден ден ме гледала што работам и така открила дека јадам кутии хахах. Потоа се сеќавам дека јадев шеќер (кога ќе ме фатеше кризата за благо), сум јадела живо тесто и дури ден денес ми е слатко. Исто така многу ми беше слаток филот за парената торта, така жив го јадев и ден денес мајка ми кога ме прашува која торта да ја прави јас и велам: паренааа само за да јадам од филот :lol: . Една моја другарка како мала јадела кремче намачкано на лепче и одозгора роненко сиренце :puke: . Друга пак другарка јадеше песок, и мене ми нудеше но несакав да јадам а еден другар јадеше курешки по патот :puke: хахах. Со сестра ми како мали јадевме паста за заби..
     
  3. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    јас кога сум била мала само сум чекала да заѕвони телефонот за некој од моите да отиде да се јави и во ходникот на рабовите од ѕидот сум гризела, а до душа и ден денес цементираното убаво ми мириса :D сестра ми пак постојано јадела пикавци од цигари :D :D :D
     
  4. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Јас ги јадев лабелата и кармините :P :D :D
     
  5. Legadema

    Legadema Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    многу јадев кришки со мармалад а одозгора сирење :tmi: сега не би ни помислила на тоа а јадев и многу зелени сливи, цветови од багрем и млади ливчиња од шимширот во двор, се сеќавам со една другарка правевме салата со листови од шимшир и нане после тоа цел ден седевме во вц :D
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Вазелините ми беа редовни 'оброци' на менито, мајка ми ми купи еден од Орифлејм, мирисаше и имаше вкус на црешки..и ајде како да не го изедеш? :D Додека седев во веце, ја одмотував тоалетната и ја џвакав лелеле да не зборам што се случи кога ме дозна мајка ми! :rofl: А од листовите на цвеќињата од градината на баба ми се правеше 'сарма' и бутавме внатре песок,еднаш дури се охрабривме као демек да ги изедеме...и цел ден повраќање, многу јасно. :D
     
    На Gabriela-22 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Јас како мала бев преслаба и наликував на чечкалица, не јадев ништо освен ЧАЈ со бисквити и банана внатре :puke: :puke: чудо сум значи :D
     
  8. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    не се сеќавам баш што сум јадела од нормална храна како дете,ама затоа се сеќавам дека кога скитав низ маало по комшии ги одлепував етикетите од пластични шишиња и ги голтав :tmi: ,кинев од комшиите неузреано грозје,а со сестра ми еднаш берев ме смокви уште зелени а тие пуштаат млеко,секако таа беше попаметна па така тие завршија во мојата блуза како торба за носење а после тоа децките гради ме печеа и ми се вцрвиа од млекото од смоквите.смоквите не ги изедовме :D
     
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Обожавав млеко и бисквити со Краш експрес (немаше тогаш Несквик) иначе кога сум била ептен мала, често на моето мени се наоѓале цвеќиња (посебно љубичици), земја поретко, а и горните млечни кецови сум ги скршила грицкајќи камења. :lol:
     
  10. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    маргаринче со вегета најубаво ми беше,млеко со бисквити или со дробено лепче и ми текнува еднач докторката ми препиша едни витамини во вид на мрвици кои имат многу убав вкус и толку многу ми се допаднаа што си ги купував редовно од аптеката ама сега не можам никаде да ги најдам.
     
  11. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Зимно време кога беше често практикував како главно јадење на менито да ми биде снег..Излегував надвор во скафандер облечена како вонземјанче некое и си јадев снег..После тоа имав грчеви во стомакот секоја вечер и ме носеа на лекар... :$ Јадев јајца на око многу и риба пржена. И гумени бонбони многу јадев, посебно од оние Харибо од Кока Кола...
     
  12. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Хаха интересна е темата и ми се допаѓа! Инаку како мала јадев неварени макарони и ориз :D
     
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Хахахахахахаха, каква тема! :clap:
    Јас јадев гуми за бришење и зрна кафе.

    [​IMG] :$
     
  14. MartinaSk

    MartinaSk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    4
    Како помала...јадев бекутан крема... :lol: :lol: :lol: хахаахаха...звучи мн смешно..но додека мајка ми го мачкаше лицето знаев да си брцнам во кремата и да си јадам хахахах :)
     
  15. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    леле паметам кога имав 4-5 години секој ден сум јадела лепче со масло, пипер и вегета :D :D
     
  16. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    318
    кифли со маргарин салама и крставица секој ден :)
    инаку имам и јадено она месо што се тегне како мастика што се џвака што до ден денес се чудам како сум можела :D
     
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    бурек и ајвар.

    се сеќавам секое утро ми поминуваше со осмина бурек со сирење и јогурт тоа најчесто и ајвар.

    денес бурек јадам еднаш годишно :D , ајвар малку почесто.

    ахххх тоа беа деновиииии!!!! :)
     
  18. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Реско, Ресани, Еуро-блок, Ципирипи, Краш Експрес, Чокобисвит, Линеа-политанки... Секако Стоби Флипс (за зачетоците на зависноста зборувам).

    Обожавав манџиче од пиперки и патлиџани, па како некој идиот го мачкав лепчето со тоа чудото и се дерев по цела куќа, да се насобере народ, да види како малтерисувам. |(
    Дебилче.

    Сум јадела и јас зрна кафе. Ја молев мајка ми да носи немелено дома, па демек рачно да сум го мелела јас... А сето тоа од пусти мерак за зрно кафе.

    И зрна бибер исто. После кивав во лепрозна со денови. |(
     
  19. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    1-2 лајци какао и шеќер измешани во филџан и така си јадевме со брат ми, и се криевме од мајка ми оти не караше :D
     
  20. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Јас па обжавав кога ке дојдеше зима.

    Доручек,ручек,вечера снег.
    Десерт мразулец. :D