1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ќе научите од секој хороскопски знак ?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Sara123, 31 мај 2013.

  1. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    2.300
    Пол:
    Женски
    Овен
    Од Овенот можете да научите како да се борите за своите ставови. Овој знак ви покажува како да се искачувате кон успесите, без запирање. Исто така, од Овенот може да научите и како да се сакате самите себеси и дека никој не е поважен од вас.

    Совет: Секогаш бори се!

    Бик
    Од Биковите може да научите како да уживате во животот. Хедоноизмот е во крвта на овој знак. Од Бикот ќе научите дека материјалното е најважно, но и дека треба да научите како своите желби да ги претворите во реалност, по секоја цена.

    Совет: Не се откажувај!

    Близнаци
    Од Близнаците ќе научите колку школувањето е важно. Овој знак ќе ви објасни зошто секоја книга вреди злато. Ќе ве научат да не зборувате премногу по телефон, само заради сметката.

    Совет: Читај и секогаш напредувај!

    Рак
    Од Ракот ќе научите колку е важно семејството. Тој ќе ве научи што е тоа грижливост и посветеност. Од него ќе дознаете дека не треба да бидете премногу размазени и детинести, бидејќи тоа понекогаш ги повредува другите.

    Совет: Никогаш не го заборавај семејството!

    Лав
    Од Лавот можете да ја научите вредноста на парите. Од него исто така ќе научите што е тоа добра забава и како се ужива во животот. Ќе дознаете и како да бидете горди на себе, но и да ги пофалите другите кога тоа го заслужуваат.

    Совет: Кога ќе ги изгубиш парите, задржи ја гордоста!

    Девица
    Од Девиците ќе научите дека чистотата е половина здравје и дека вашето здравје е вашиот живот. Здрав живот и среден дом се нивните приоритети. Читањето книги е исто така својствено за Девиците, па учењето во текот на целиот живот е задолжително.

    Совет: Внимавајте на деталите!

    Вага
    Од овој знак ќе научите дека сè може да се постигне со компромис, бидејќи овој знак е голем дипломат. Кога сте лути немојте да беснеете, туку гледајте како да се договорите со спротивставената страна. Научете дека добриот изглед и добрите манири се секогаш задолжителни.

    Совет: Не е тешко да бидеш добар!

    Скорпија
    Од Скорпиите ќе научите како да се изборите со животот и во најмрачните ситуации, во најголемите стравови, во немаштијата, па и со лажливите души. Како? Едноставно - ќе продолжите да живеете, бидејќи се што има почеток има и крај. И да, научете како да уживате во сексот.

    Совет: Никогаш не се откажувајте!

    Стрелец
    Стрелецот е знак кој секако може да покаже и докаже дека сите потешкотии во животот може да завршат со насмевка, но и поука. Штом заклучат дека нешто лошо се случило, не губат време туку продолжуваат понатаму. Од овој знак ќе научите како да бидете добро расположени, позитивни и да учите, напредувате и патувате.

    Совет: Биди позитивен!

    Јарец
    Од Јарецот ќе научите дека целото време е драгоцено, па затоа најпаметно е да го искористите најдобро што можете. Не ги одложувајте работите, бидејќи секако ќе мора да се соочите со нив. Научете дека морате да ги почитувате постарите, бидејќи и вие еден ден ќе го достигнете тоа ниво во животот.

    Совет: Искористете го секој ден!

    Водолија
    Водолијата ќе ве научи како да не гледате во минатото, туку да размислувате за иднината. Водолијата е знак кој ни укажува колку пријателите се важно, но сепак дека треба да бидеме независни во животот.

    Совет: Направи сега, не чекај до утре!

    Риби
    Од Рибите можете да научите дека романтиката е многу важна и дека го разубавува животот. Истото важи и за уметноста која мора да биде присутна во животот. Соновите се остваруваат, ќе ви кажат Рибите. Исто така, според нив личниот мир е нешто најдрагоцено.

    Совет: Прати ги своите соништа!

    Превземено.
     
  2. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Рак
    Од Ракот ќе научите колку е важно семејството. Тој ќе ве научи што е тоа грижливост и посветеност. Од него ќе дознаете дека не треба да бидете премногу размазени и детинести, бидејќи тоа понекогаш ги повредува другите.

    Совет: Никогаш не го заборавај семејството!
    од мене може да се научи ова првото, ама советот послабо ;)
     
    На Sara123 и Dobie им се допаѓа ова.
  3. MissM57

    MissM57 Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    11
    Скорпија
    Од Скорпиите ќе научите како да се изборите со животот и во најмрачните ситуации, во најголемите стравови, во немаштијата, па и со лажливите души. Како? Едноставно - ќе продолжите да живеете, бидејќи се што има почеток има и крај. И да, научете како да уживате во сексот.

    Совет: Никогаш не се откажувајте!

    Па можи да се кажи дека е вака некако ;)
     
  4. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.008
    Пол:
    Женски
    Јарец - не очекував дека ова ќе го прочитам :)
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.340
    Вага
    Од овој знак ќе научите дека сè може да се постигне со компромис, бидејќи овој знак е голем дипломат. Кога сте лути немојте да беснеете, туку гледајте како да се договорите со спротивставената страна. Научете дека добриот изглед и добрите манири се секогаш задолжителни.
    :)
     
  7. Camellie

    Camellie Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    107
    За уживањето, така е!!! :bow: а биковите се материјалисти во смисла дека сакаат да имаат пари за да уживаат, да си угодат на душичката (а и на другите!) :D
     
  8. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Девица
    Од Девиците ќе научите дека чистотата е половина здравје и дека вашето здравје е вашиот живот. Здрав живот и среден дом се нивните приоритети. Читањето книги е исто така својствено за Девиците, па учењето во текот на целиот живот е задолжително.

    Совет: Внимавајте на деталите! :!:
    :clap: :clap: :clap:
     
  9. pufki4ee

    pufki4ee Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    11
  10. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Близнаци
    Од Близнаците ќе научите колку школувањето е важно. Овој знак ќе ви објасни зошто секоја книга вреди злато. Ќе ве научат да не зборувате премногу по телефон, само заради сметката.

    Совет: Читај и секогаш напредувај!

    За книгиве што е точно точно е ама за сметката не сум сигурна :D
     
  11. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    :wasntme: :rock:
     
  12. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.449
    Пол:
    Женски
    Од раковите ќе научите како да се грижите за останатите, некој рецепт, како другите некогаш да ги ставите пред себе, што многу често го прават раковите за жал.
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    12.522
    Допаѓања:
    72.390
    Пол:
    Женски
    Од Ракот ќе научите колку е важно семејството. Тој ќе ве научи што е тоа грижливост и посветеност. Од него ќе дознаете дека не треба да бидете премногу размазени и детинести, бидејќи тоа понекогаш ги повредува другите.
    И многу повеќе од тоа имаме да понудиме. :)
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    13.777
    Допаѓања:
    25.459
    Пол:
    Женски
    Рак
    Од Ракот ќе научите колку е важно семејството. Тој ќе ве научи што е тоа грижливост и посветеност. Од него ќе дознаете дека не треба да бидете премногу размазени и детинести, бидејќи тоа понекогаш ги повредува другите.

    Совет: Никогаш не го заборавај семејството!
     
  15. lili1212

    lili1212 Нов член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    spored mene,za bik,rak,devica skorpija tocno
     
  16. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Лав
    Од Лавот можете да ја научите вредноста на парите. Од него исто така ќе научите што е тоа добра забава и како се ужива во животот. Ќе дознаете и како да бидете горди на себе, но и да ги пофалите другите кога тоа го заслужуваат.

    Совет: Кога ќе ги изгубиш парите, задржи ја гордоста!
     
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    Точно. Но, секако, ова не е се.
     
  18. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.223
    Допаѓања:
    5.743
    Пa дa, тпa сепaк се и сoвети кoи пoмaгaaт сaмo леснo дa кaжеш oди oствaри ги дa те видaм ;)
     
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    24.964
    Пол:
    Женски
    Точноо :sun:
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.