1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Штрумфовите (The Smurfs) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од Seznajka2, 25 септември 2011.

 1. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Не видов ваква тема,но филмот е нов од оваа година,филмот го гледав во Италија во 3Д можеби е малку детски но мене ми беше интересно ;) сепак не е нешто за да имаш нешто ваква фаца ‘‘ :o ‘‘ ;)
  [​IMG]
  http://www.imdb.com/title/tt0472181/
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Искрено и мене не ми остави којзнае каков впечаток ама интересен е два света споени,мислам дека недостигасе заплетот во филмот,добро е сто го има гледано и друг оти јас кога казав дека го гледав филмот со струмфови они ми се смеат а во Германија и Италија ептен го рекламираат па оти да не го гледам :clap:
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Мене ми беше многу интересен. Имаше доста смешни сцени. Jayma Mays ептен ми е слатка.
  Омилен цртан ми е а и филмот е предобар.
  Секако не треба да се очекува филмот да биде уау, сепак се работи за цртани ликови.
  Си ја сакам Штрумфетка :inlove: .
   
 4. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.067
  Допаѓања:
  20.859
  Пол:
  Женски
  Филмов ми беше супер ,ме врати во детството и ме потсети на многу убави моменти од него .Им го препорачувам на сите да го гледаат ! :)
   
 5. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Може да се забележи кој ти е омилен лик ;)
  Исто така и мене,сега имам приврзок за телефон со Штрунфетата :*
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
  Еееј,ги обожавам :)
   
 7. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.977
  Пол:
  Женски
  Филмот беше убав,ама очекував повеќе некако,незнам зошто...можи пошто го префорсираа...Не очекував главните сцени да се во реалниот живот,и онака веќе се имаме изнагледано на него,во другите филмови,но мораше и тука да го вметнат...Сакав да е целиот само таму во нивната горичка и да гледам мали штрумфчиња :) Иначе тие си беа слатки,срциња мали :* Додуша си се посмеав со тој Гаргамел :D
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  Не е нешто нај нај, но добра е замислата и добар е за релаксација. Мене лично ме потсети на времето кога ги даваа штрумфови на МТВ1 пред околу 14 години, и тогаш излегоа првите албуми со сликички со Штрумфови. Се секавам со сестра ми го имавме и го пополнувавме албумот :) Од мене оценка 8/10.
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.661
  Допаѓања:
  79.041
  Пол:
  Женски
  ^ Е, ги обожавам оние години на Штрумфовите и баш заради тоа го изгледав и филмов.
  Ми се допадна, баш затоа што пораснав со Штрумфчињава, а рака на срце - детско филмче е, ама ми лајк ит. :D
  А да, многу ми се допаѓа парот во филмот (посебно машката половина), ептен си одговараат. :$
   
 10. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.992
  Пол:
  Женски
  Го гледав баш пред некој ден, како прво затоа што ги сакам штрумфовите, а и сакам анимирани филмови (иако овој не беше во целост анимиран). Интересен филм, не е типично детски.
  И многу ми беа смешни фразите каде што употребуваа smurf за се и сешто :)
  Oh, my smurf! :lol:
   
 11. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допадна, лесен и интересен филм, онака за опуштање.
  Имаше доста смешни моменти. :)
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.478
  Како седнав да го гледам. Возбудена, ќе гледам добар филм, си се зарадував. Се сместив во кревет и почнав да го гледам... Крајно, не бев толку многу воодушевена.
  Не заслужува според мене толку внимание како што му се посвети.
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.000
  Пол:
  Женски
  Многу сакав да одам да го гледам во кино,ама пев преполна со обврски тој период, и не успеав да отидам :(
  Се надевам наскоро ќе го најдам на DVD и ќе го гледам
   
 14. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Јас го гледав во кино. Супер филмче! Си уживав. Имаше доста интересни и смешни делови. :)
   
 15. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.038
  Мојот омилен и најубав цртан филм од детството.
  Немав поим дека го има и филмот, дечко ми ми кажа и ми го симна, неможев да му се изнарадувам. Би го гледала филмот уште милион пати, ептен си ги сакам малите плави среќни животники :inlove: па затоа меѓу другото од дечко ми за нова година добив и два штрумфа :inlove: :inlove:
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.410
  Пол:
  Женски
  Сладок мал штрумфовски филм :lol:
  Ни ме разочара ни ме воодушеви.
  Нил Патрик ака Барни си беше на место. Искрено до негде и го направи филмот поинтересен.
  Смешен човек нема што :)
   
 17. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  го обожавам филмов,не поради штрумфовите туку поради легендарниот Nial Patrik Harris,но сепак е убав :lol:
   
 18. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Јас првин го гледав во кино и многу ми се допадна,а потоа го гледав на DVD и не ми беше толку интересно бидејки во кино беше во 3D.Но филмот ми остави навистина добар впечаток. :D
   
 19. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  100
  Хахах сум го гледала интересен филм е :)
   
 20. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Филмот сум го гледала два пати, интересен е ..
  Едвај чекам да го гледам и вториот дел..сигурна сум дека ќе биде уште поубавв :inlove: