1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шљокици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Cakica, 23 февруари 2012.

  1. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    има разлика од шљокици до шљокици....мене ми се крајно кичести и не ги загледувам,ме потсеќаат на есма..
    ама сум ЗА фустан од манго,обично се во боја на песок-камила,со одбрани циркони и како и да се викаат светкиве,и секое е внимателно одбрано каде стои..тоа во комбинација со убави лаковани чевли без никакви додатоци и накит е полн погодок,за некоја свеченост или ексклузивен нокен клуб..не било каде
    а и сега новиов моден тренд е со ситни светки,како пред 10тина години,има убави џемперчиња балетанки со дискретни и нежни светки..
     
  2. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    Фармерка салонка или балетанки и ваква маичка зошто да не. Ама тие хаљините целите со шљокици не фала. Бугарка певаљка не сум. хахах :fubar:
     

    Прикачени фајлови:

  3. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Кога ќе ми се спомне шљокици веднаш ме асоцира на шопингхоличарки, кога одат на шопинг и тоа нивното "хаљина са шљокицамa"...
    Не преферирам да носам и се трудам секое парче што го носам да нема шљокици.. Највеќе ме нервираат оние фустанчиња со пола дупе надвор, па уште и лупнати некои шљокици, оуу мај гад :tmi: :tmi:

    Се сетив дека имам една летна блузичка со малку светљуцав изглед и ја немам облечено никогаш.. Не е мој стил,што знам.. Можат денешните девојки и подобро..
     
  4. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Шљокици :tmi:
    Колку сум се смеела еднаш на свадба кога бев и доаѓа една млада девојка со фустан од горе до доле цел со светки
    И едно дете така 7-8 годишно застанало ја гледа и вика:
    -Си се дотерала, ама со светкиве малку си претерала :rofl: многу ме насмеа детенцево
    Сигурно од оваа песна тоа го научил
     
  5. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Мене шљокициве ми даваат многу симпатичен шмек на аутфитот.
    Ако знаеш да ги носиш - многу се фраерски :inlove:

    Што им фали на овие комбинации? Мене ептен ми се штосни..

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Па дури и оваа (поголемка е па ќе ја ставам во спојлер) :

    [​IMG]
     
    На toogood и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  6. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    Иако ми изгледа фино по некоја ваква „светка“ на парче облека, не ги купувам од практични причини.

    Ако се лепени циркони, отидоа по едно перење, имајќи го во предвид квалитетот на облеката кај нас. Истото важи и за лошо сошиените..

    Така и ден денес си ја гледам една блуза што ја платив скапо, ја облеков едвај неколку пати и сега само по дома може да ја носам.

    Затоа, шљокици ако се вкусно ставени, кај други ок, кај мене веќе не ;)
     
  7. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    44.097
    Пол:
    Женски
    Убави се,ама да не е претерано светкаво.Би носела на некој посвечен настан такво нешто, или пак негде ако излегувам,ама не како за на кафе,туку вечерно излегување.Ако е убаво искомбинирано,делува елегантно. :)
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.055
    Пол:
    Женски
    Дајте бе луѓе зборувајте македонски , а не српски , не се вика шљокици туку СВЕТКИ! :fubar:

    Инаку и јас обожавам светки,имам неколку алишта со светки, здолниште, една блуза летна, сега последно земав од ибеј цел фустан со светки на кратки ракави,еве овој првиот е

    [​IMG]
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    ...би носела но само колку да привлечам внимание кон некој дел од тело-можеби

    кој како сака нека си носи.

    Како и да е... интересни се привлекуваат внимание , но не мора да се претерува... зависи и од тоа што сака личноста да постигне и за каква прилика е..што знам... Секој со свој стил! :rock:
     
  10. StEfAnIjA-84

    StEfAnIjA-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    33
    Некои девојки навистина знаат да искомбнираат и најголеми „глупости“ на себе и сето тоа така да го спакуваат и да изгледаат толку добро... :D им се восхитувам на таквите :)
    јас не сакам светкави работи, накити, па ни алишта, но имам по некое парче кое ми е мило и си го носам ;) а ова светките некои девојки баш знаат да си ги носат и баш да се топ :D
     
  11. Pipaa

    Pipaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓаат, има убави парчиња со шљокици. Јас имам еден фустан кој има малку шљокици во пределот на градите и ми се допаѓа како стои и си го носам.
     
  12. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Вака некои модели ми изгледаат убаво,ама јас не би носела нешто такво.:D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Не сакам никакви светки на облеката, безвезе ми е коа ке видам некои дотерани као лампиони. Не сакам ништо што ,,боде,, очи.
     
  14. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Не, не благодарам, светки никако.............................
     
  15. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Aууу најнешто што неможам да поднесам се светкави работи
     
  16. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Имав фустан за матура таков .. Со такви светки точно како лампиони никогаш веќе нема да го облечам никогашшш ! хахаха
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Можеби некогаш сум носела, но сега немам такво парче облека. И не ни планирам да имам.