1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

авантура состав

Дискусија во 'Канта' започната од 1sara1, 13 март 2016.

?

дали имате спстав за авантура за писмена работа за утре ми треба благодарам многу

Анкетата е затворена на 17 март 2016.
 1. многу ќе ми биди од помош

  47,6%
 2. блсгодарам многу

  76,2%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 1sara1

  1sara1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  :):)дечки дали имате состав на тема авантура авантурата треба да биди реална нешто што може да се случи премногу ќе ми биди од помош се што ќе нспишите благодарам однапред
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  31.548
  Пол:
  Женски
 3. 1sara1

  1sara1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  822
  дане имаш ти состав
   
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  31.548
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема, немам состав, а и да имав не давам!
   
  На Summerlover, kjukli и blueberry93 им се допаѓа ова.
 5. 1sara1

  1sara1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  добро сепак фала
   
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  31.548
  Пол:
  Женски
  И што ти е анкетава во темава? Хахаххахахаха
   
 7. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.214
  Допаѓања:
  129.761
  Пол:
  Женски
 8. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.758
  Пол:
  Машки
  Ја гласав за „Благодарам многу“. :D
   
  На BoneMachine, crimson, eloves и 14 други им се допаѓа ова.
 9. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  :dance::dance::ninja:(hollest)(mooning)(mooning)(poolparty)(poolparty)(mooning):dance::dance::ninja:
  Пиши како Грујо дошол во посета на вашата населба и ти си успеал да се поздравиш со него. Поголема авантура здравје :handshake::~::ninja:
   
  На eloves, cresa-jagoda, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
 10. 1sara1

  1sara1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  хахахах ме насмеа
   
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.214
  Допаѓања:
  129.761
  Пол:
  Женски
  Не расипвајте баланс во анкетата, треба еден глас да си тргам сега оти јас за двете гласав :lol:
   
  На cresa-jagoda, kjukli, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Леле анкетава... ми го направи денот бе девојче :D :D :D

  [​IMG]
   
  На Аliсe, eloves, Sunshine.Sunshine и 8 други им се допаѓа ова.
 13. 1sara1

  1sara1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  barem tolku uspeaf da nasmeam nekoj iako sostav nenajdov hahahhahaha
   
 14. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  Е јас за многу ќе ми биде од помош. :D
  За твој инат! :envy:
   
  На BoneMachine, eloves, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  31.548
  Пол:
  Женски
  Зошто уште нема клуч на темава? :D
   
 16. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.758
  Пол:
  Машки
  Како зошто? Па, анкетата трае до 17-ти март. :D
   
  На Sanjichka007, BoneMachine, kjukli и 5 други им се допаѓа ова.
 17. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  59.051
  Пол:
  Женски
  Ako napishesh vo sostavot USPEAF, kecot ne ti bega. :worried:
   
  На Lella и Someonespecial им се допаѓа ова.
 18. 1sara1

  1sara1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  vekje napisav sostav hahhhaha
   
  На macka91 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.220
  Допаѓања:
  59.051
  Пол:
  Женски
  Bravoooo :D
   
  На 1sara1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. 1sara1

  1sara1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 март 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Fala vii:)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.