1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

бараќи го тато(амарте аси)

Дискусија во 'Канта' започната од dragan4eDR, 13 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  порано ја имаше серијава но мене сега ми текна да отворам тема за серијава затоа што пак сакам да ја гледам :D
  Маргарита и Игнасио се вљубиле на прв поглед, но нивната врска траела само еден ден и една ноќ, а резултат на тоа е малиот Фрихолито, роден меѓу вреќи со грав, поради што и го добива името Гравче.

  Од мали нозе детето покажува интелегенција и сосема ја разбира состојбата на мајка му, која работи за него.

  Тој и неговиот најдобар другар Тоњо постојано смислуваат детски палавости, а една случајна средба со неговиот биолошки татко, ќе ги ја измени неговата и судбината на неговата мајка.

  Фрихолито и Игнасио стануваат другари, а преку него, детето се запознава и со Дулсе, внуката на Игнасио, со која, во понатамошните случувања, ќе имаат многу згоди и незгоди.

  Маргарита и Игнасио повторно се среќаваат, но тој не памети која е таа, ниту пак дека имал врска со неа, но детето и неговиот изглед, ќе го натераат да дознае повеќе.

  Токму тоа ќе ја одреди и понатамошната судбина на Маргарита и Фрихолито.

  Единствен кој знае за постоењето на малиот Фрихолито е братот на Игнасио, Франциско, кој се плаши дека со тоа добил уште една конкуренција за наследството и ќе настојува мајката и детето да ги држи подалеку од семејството.

  Серијата е снимена според сценариото на Енрике Торез, авторот на мега популарните серии „Дивиот ангел“ и „Перла“, а во главните улоги настапуваат актерката и пејачка Лици Домингез како Маргарита, Маурицио Очоман како Игнасио и Алехандро Фелипе во улогата на малиот Фрихолито.
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  барахќи го тато(амарте аси)

  :^) а серијава е??
  Kој знае кога била, не верувам дека некој ја памти!Aјде да е некоја серија сега што оди, ама вака мислам дека темава нема да развие дискусија :)
   
 3. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  барахќи го тато(амарте аси)

  ОМГ серијава од пред 4 години.... |( + е бараЈќи го тато!
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  барахќи го тато(амарте аси)

  знам дека одман ја даваа серијата ама ја сепак ја отворив темава и за насловот и ја сеа видов дека сум додала ена букава повеќе :D
   
 5. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ете поправив :) ;) :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.