1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

бременост или не?!?!

Дискусија во 'Канта' започната од ива1989:*, 18 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ива1989:*

  ива1989:* Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки !
  Нова сум во форумов од пред 10мин! Но имам проблем и ми треба ваша помош!
  Со дечко ми имаме незштитени сексуални односи уназад два месеци. Минатиот циклус на 12.12.2014 си добив на точната дата во точниот саат ... се си беше нормално. Така и овој циклус на 09.01.2015 во 9 часот циклусот траеше нормално. Симптомите пред циклус ми се отечен стомак и болни и отечени гради. Помина циклусот сенајворед, но после циклусот градите останаа набрекнати т.е отечени. Направив тест за бременост тој е негативен, е сега фал има потреба од паника ил не т.е како и темава дали сум бремена ил не!?!?!
   
 2. ива1989:*

  ива1989:* Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали да правам уште еден теsт или да собирам парталите и на гинеколог но за кај него се чека две недели!!! А неможам да чекам!! И дали авицена адриа лаб прават б хцг.. плиз фор хелп !!! ::worried::worried::worried:
   
  Последна измена: 18 јануари 2015
 3. ива1989:*

  ива1989:* Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  И извинете што и трета порака пишувам, но не напоменав дека дечко ми никогаш не ејакулирал во мене туку тоа е секогаш на страна.
   
 4. artemidis

  artemidis Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Нема потреба за паника доколку циклусот ти дошол во 9 саат и поминал СЕНАЈВОРЕД, а тестот е негативен СИГУРНО СИ БРЕМЕНА. Честитки од мене |(
   
  На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IveBrajan

  IveBrajan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  592
  Под итно на гинеколог! Не за друго, туку за едукација. Како бе дали си бремена после циклус и негативен тест (кој не контам зошто бил направен). Ако си 1989 родена, значи имаш 25 години, како овие работи не ги знаеш?
   
  На Nausicaa и ива1989:* им се допаѓа ова.
 6. ива1989:*

  ива1989:* Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Сигурно не си сериозна?!?!?!
   
 7. ива1989:*

  ива1989:* Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Т

  Тестот беше направен заради тоа што гради останаа отечени и покрај циклусот со тоа што никогаш не ми се случило до сега, а згора на тоа, не многу искуство во сексуален однос без презерватив!
   
 8. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.430
  Допаѓања:
  67.032
  Пол:
  Женски
  E aman be pa oteceni gradi ne sekogas znacat deka si bremena, baska sto si dobila, a baska sto imas negativen test. Aj ako ne posle sekoj odnos pravi testovi, daj ne zezaj educiraj se malku. Vakvi temi na Femina ima kup, taka da ovaa veruvam kje odi vo kanta.
   
 9. espana

  espana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  1.866
  Пол:
  Женски
  Немаш потреба да се нервираш,штом тестот е негативен,не грижи се.Плус си имала добиено.
   
 10. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.384
  Допаѓања:
  19.196
  На espana му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.