врската се распаѓа ..

Дискусија во 'Канта' започната од Ivona96, 3 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Во врска сум 4 месеци. Бев излезена со моите другарки а дечкоми во истиот кафич со другари ми рече дека ќе оди но на маса деше до девојчиња. И до кај мене дојде неколку пати на маса но јас му направив фаци некои и си замина и после ме прашуваше зошто сум му лута. А цело време се гушкаше со нив, играше .. И после кога си дојдов дома и ми звонеше на моб и јас не кревав и ми пиша порака да му се јавам и му се јавив. И ме прашуваше зошто му сум лута и јас се му кажав зошто така се праеше и јас му викам ако не ти сум важна јас ок. И ми вика не кажувај глупости јас ако не сакав немаше да дојдам да се позз. со тебе ако не ми беше жазна ке си ја свртев главата а цело време беше со едни девојцинја на маса се гускаше се изнаправи муабет, се изнаига и после ми вика со другарите бев. А истото ова го има направено и минатата недела само го немав фатено на дело што прави но еве го фатив и неможам вака се нервирам. И зборувавме и ми вика јас сум таков дружељубив се дружам со сите. А во друштвото имаше едно девојче со мене што учи и заедно играа. и ми вика ти сигурно за тоа си лута оти јас му кажав пред тоа дека не ја поднесувам неа и тој пак со неа играше и со други и му викам да за тоа е. И ми вика јас сум таков неможам да се сменам што сум дружељубив ако сакаш прифати ако не како сакаш. И сега се нервирам многу а го сакам премногу неможам да му се скарам затоа што го сакав. И сигурно ти се и сешто ми вика си помисли некни кога ме виде си мислеше дека ќе те изневерам и ми вика нема јас тоа да го направам знаеш дека те сакам најмногу и нема тоа да ти го направам и сега незнам што да правам се нервирам многу ми се плачии :( ;(
    А во првите 2 месеци не беше таков цело време беше со мене а сега е променет... почна со девојчиња други на маса да биди и да игра и се и ми вика таков сум јас а ми вика те сакам нема да те изневерам ако си мислиш нешто лошо :(

    И сега со истите тие што беа на маса да бидат во друштво ќе зборуваат и да видат како ќе биди, и ако бидат и тие женските со нив јас неможам да издржам тој да оди со нив, И сега што да правам? Што да му речам. Како прво тој мене ми е дечко и кај ќе оди тој со друштвото и јас треба да одам.. што да му речам неможам да го оставам да оди со нив.. знам ќе се испокараме со него ако бидат и тие женските во друштво без мене ако отиде таму Што да му речам се нервирам ;( :devil: А тие женските се к**** и се пијанат и се муваат со кој ќе начекаат и страв ми е нешто да не се случи. А и дечкоми претерува тој дал за ова преглог и тие да бидат со нив во друштво. А и кога бевме излезенио ми вика колку ме сакаш и јас викам најмногу и ми вика од ден на ден треба се помалку да ме сакаш и јас му викам зошто и ми вика така и јас му викам а ти мене така ме сакаш и ми вика не. Значи дека не ме сака тој мене ;( ;( ;( или не е како што мислам. Што да правам кажетеми се нервирам ;( ;(
     
  2. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Јас ти препорачувам да читнеш некоја лектира,нема лошо да ти дојде.
    По втор пат отвараш тема за истото.
    Големата мома,за дечковци се нервира.
     
    На WildCherry, Cynthia, LittleDevil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Вистина, на 15 години толку нервози, ова направил, она. Дај бе уживај во годините!! Ќе ги бараш, верувај ;)
     
  4. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Го сакам затоа се нервирам инаку до сега ќе го откачев.
     
  5. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Да бе, го сакаш, тоа се убаво, ама гледај тој што правел, и сама размисли дали вреди.

    Врзи се ти од 15, па после за некоја година ќе прашуваш како да го откачиш, кога ќе ти фали и дружење, слобода :)

    Продолжи да си го сакаш :)
     
  6. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Dobro toa. No sto da pravam sega za ova drugoto sto se nerviram ? :worried:
     
  7. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Каква љубов на 15 години бе ? :^)
    Уживај во годините,еден ден ќе ги бараш назад.Уште сега да се врзуваш за него стварно е глупо,уживај,излегувај со другарките,забавувај се..а за дечковци има време,бидејќи и двајцата сте практично деца и не знаете што сакате .Да сакаш да го оставиш ке речеш крај и готово а не толку драма неможам да го заборавам,тој ми е се'..бла бла
     
  8. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Toj ima 17 god. sega ke pravi I ne mi kazuvajte uzivaj vo godinite tuku kazete mi resenie za problemov imam zboruvano so nego i mi ima receno nemozam da se smeanm. Sto da pravam so problemov zatoa sto mnogu se nerviram :/
     
  9. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.178
    Допаѓања:
    47.299
    Пол:
    Женски
    Најди си друг :D и пишувај на кирилица :!:
     
  10. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски

    Сфати дека се нервираш ЗА НИШТО! :)
     
  11. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Раскини му и готово.Не е последното машко на овој свет па толку да му се нервираш.
    За некој година ке се смееш на 'проблемов' |(
     
  12. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Ама како да не се нервирам неможамммммммм ГО САКАММММММ !!!!!!!!!!!!
     
  13. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    О девојче, сфати дека на 15 години НЕМА ЉУБОВ! И јас се дрецкав на твои години ГО САКАМ ПА ГО САКАМ и за 2 месеци се скаравме :D
     
  14. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Во врска сме 4 месеци. И кажете некој сериозен разговор да зборувам со него да видам што ќе направиме а не вака
     
  15. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Боже девојко колку си упорна. Седни и разговарај со него очи во очи за се па види каде ќе води се тоа... Па на крај краева само 4 месеци „идете“. :)
    А и како што напиша има 17 години, нон стоп се врти околу девојчиња.. Што не ти е јасно после се ова?
     
  16. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    И според ова што мислите дали ме сака и дали е за мене и или да му дадам слобода да не се нервирам и ништо да не му викам ?
     
  17. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски

    Слобода, секако. Не ни вреди да се нервираш ;)
     
  18. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Не те сака тој тебе,сфати.
    И не се трескај од земја дека го сакаш.
     
  19. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Убава моја, нема тука сеуште љубов. Само привлечноста игра улога.
    Јас сум во врска година и неколку месеца дури сега влегувам во она заљубување.
    Остави го. Само тоа можам да ти кажам.
     
  20. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Да де, го сакаш и неможеш да живееш без него. И светот ќе пропадне ако тој не е во него. Бре. И јас така мислев на 15 години. Уствари чекај. Јас тогаш не ни имав дечко. Аман те бре.

    Сеуште си многу мала за да знаеш што е љубов, какво сакање, ова се живи смешки. Ај уживај си со другарки, а не уште сега со дечковци да се замараш. Па животот е пред тебе- цел живот понатака ќе имаш дечко. Уживај додека можеш. Ова ти се глупави нервози.

    Немам со што да се замарам, па дај да си најдам занимација-ќе си фатам дечко. :!:
     
    На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.