1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

дали му здосадив?

Дискусија во 'Канта' започната од vesnamwa, 25 јули 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. vesnamwa

  vesnamwa Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  девојки...во врска сме година ипол добро ни одеше имаше и караници тешки и расправии но и најујбави мигови но периодов ми е малце чуден ...депресивен и нервозен јас знам што му е проблемот испити на факс ке има за полагање треба да учи а и некои домашни проблеми татко му на операција сега треба. ...но има нешто со ме изненади ние до пред некој месец се гледавме само за викенди и ете така ако дојдеше некој денн преку недела посо на факс во др град е а на лето тука е нон стоп и сега летово пак село време заеддно сме ама се смени нешто ние до пред 2 месеци се гледавме сами секаде и во стан кај него додека бесе слободен станот и надр места а сега не сме сами и неговите се тука и не сме навикнати посо поубаво ни бесе кога бевме сами и слобода и се со сакавме правевме...сега и сексот не моземе мн да се опустиме...освен кога сме сами некогас коа испага...има и др проблеми некои сеА АМА мие чудно нес вчера се испокаравме посо он излезе отиде кај другарот кај со работи да го види и требасе ние да се видиме дека ск ке одесе денес...ама ете прво него да го видел и ок и откако му се јавив ми вика а со е сафрата те фати толку бесе и јас му реков дека не го барам да изл,агаме туку кај е да прасам ...аа вика знам ке виидме тоа .. и се зафативме несо ..и не се видовме посо после коа го прасав за да се видиме реце дека не сакал не му се излагало и реков зосто сеа намерно нервозен си и му се извинив ако се навредил несо и ми реце дека само малце мозел да ме види дека гтребало да спие за да стане рано посо ск требасе да оди и јас реков нема ни потреба да се видиме одмори си ..се налујтив посо цел ден не најде време а вака цесто праи некогас ...и се цувствувам дека здосадена сум му незнам потоа разговаравме ми каза дека досадно му било се не му се излагало ни на кафе ни на к,еј ни никаде дека сакал да сетаме некаде на одмор да одиме ама сега не моземе има обврски и проблеми некои нема мозности ..па септември ке одиме на одмор па здравје ке полага за кола и ке сетаме каде сакаме сами...но ми каза и дека и од сексот му било преку глава посо ние имаме скоро секој ден секс ете мозе ден или два пауза ..или ако оди ск нес па неколкју дена не се глеаме....и ми казува дека не мора секој ден да се глеаме и по цело време заедно да сме а и не сме којзнае колкуј заедно цел ден..ете вечер ако излеземе или преку ден нз..се плашел да не сум му здосадела..сакал да сум му недостигала..и јас на тоа му реков дека претходно коа не се глеавме мн се барфавме а сега басх моземе да се гледаме зосто да се пласи...незнам а вика и немаме за со да разговаране мн сами сме излагал,е сме немале друство саглам..па и до сега сами излагавме и убаво ни бесе ете некогасх само со друство...незнам со да рецам планирам да немаме секс толку мн..преиодов..и деновиве ке паузираме со тоа и ке му казам за да не бидам јас досадната и таа со напнуа за секс се цувствал напнат како обврска да му било и затоа ете ке му ја исполнам зелбата нема да имаме секс толки и ке го одбивам . а за друство ете ке излагаме ако сака поцесто со друство и здравје на одмор ке одиме и се ке биде ок се надевам а за гледанјето сами немаме каде сеа ке се среди и тоа мозе..но казете ми со мислите вие јас знам дека има проблемки и тој и се го разбирам но со е ова со досадна си ова она?и со сексов ...казете ми ве молам со мислите............
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  вака да ти казам цуствувам дека се изморив цитајки го твоето мислење кое бесе многу неправилно писувано ниту тоцки ниту запирки ниту голема буква и др... посо прасањето мозе да се постави во друга тема да не одземам простор... а сафрата богами фака и се налујтив од овој куп грески... а дека си досадна и ова она, така си е, убаво ти рекол децко ти... и со сексот исто...досадна си...и научи се да пишуваш...како така тој на факултет а ти неписмена, тоа не оди едно со друго...

  Гледаш како е некој да чита несредено мислење како твоето?
  После немој да се чудиш и да се прашуваш -зашто ме људи избегавају? :o
   
  На martine, okcenzi, simoncelicius и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.411
  Пол:
  Женски
  Ова го има пишувано за време на секс ,оти како што успеав да разберам нон стоп се сексаат, немаат време за друго.
  Девојче освен секс ништо не разбрав. Посветете се малку на науката, разговарајте, прошетајте свет да видите, а не само се сексате.
  Гарант си му здосадила.
   
  На sadgirl21 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ruzica00

  Ruzica00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  172
  Ај што има еден куп грешки па морав да се навраќам на некои делови за да сфатам што сакаш да кажеш, ке тргнам на страна. Ама што е проблемот всушност, што ке идел во скопје, а предходно сакал да се види со другар му и тебе ти кажал дека ке се видите на кратко?!? По ѓаволите, во Скопје ке иде, не во Аустралија! Ке се врати за викенд, не после 6 месеци. Што правите од мува слон, не ми е јасно :x Па не сте се гледале на само, и неговите биле дома..епа ок де, незначи дека секое видување секс мора да има по дифолт. Само едно ке ти кажам, и да не си му здосадена, ако продолжиш со вакво однесување ке му здосадиш дефинитивно.
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Јас ништо не сфатив. Како немал време за тебе? Да се видите.. па да не се видите.
  Мислам ти си се навикнала секој ден секс и сега ти е чудно, а него здосадено.
  Па ако продолжиш вака секако дека ќе те остави.
   
 6. vesnamwa

  vesnamwa Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Видете јас ова ви го пишував во 5 часот наутро и бев нервозна,успана..И затоа вака ви пишував ,а не дека сум неписмена и дека не знам да пишувам.Јас сум одлична ученичка и премногу учам и не е можно да сум неписмена ви кажав зошто не обратив внимание на интерпукциски знаци ,голема буква и сл.Инаку јас и мојот дечко се гледавме само за викенди до пред 2 месеци,а сега е лето нон стоп заедно сме и не сме навикнати..и секс имаме скоро секој ден ,ете ден два паузираме ...а тогаш си недостигавме и сега јас си зедов здраво за готово се наеднаш како да ке ми побегне разбирате ...ама ке го сменам тоа не сакам нити тој мене нити јас нему да му здосадам..знам дека е премногу толку секс да имаме треба повеке паузирање..И да во право сте досадна станав малце ке се сменам изгледа го напнав и јас премногу покрај проблемите што ги има со факсот и домашните проблеми..а тоа да Скопје оди не во Австралија ке се врати секако ...не сум јас навикната секој ден секс паузираме ден два ви кажав ама сега и тоа ке го сменам ке сменам некои работи ете здравје ке одиме на викенд маврово на одмор потоа и ке се излуфтираме и тој од проблеми и јас . ке биде ок и ке се обидам да не му бидам досадна и нема да го напнувам. А тоа со гледањето секогаш сами бевме затоа ни е чудно кога сме со неговите . ПОЗДРАВ
   
 7. mjauculence

  mjauculence Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Искрено мене мачно ми е да ти го читам твојот проблем од таа причина што очигледно ке се изгубам меѓу буквите.
  Не ми е јасно како сакате човек да ви помогне,кога не му дозволувате ни да го прочита вашето мислење,од причина што незнаете за нов ред,голема буква и сл.
   
 8. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  јас мислам дека треба да го смените секојдневието на секој би му здосадило секој ден истото да го прави,
  па и не мора секој ден да сте заедно посвети си малку внимание на себе, излегувај и дружи се со другарки.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Не го ни прочитав твојот проблем оти на прв поглед ми изгледа како да го пишувало дете од 10 годинки. Напиши го повторно убаво со запирки и точки и таму дека треба Ч не ставај Ц.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.