дали се разочарувате?

Дискусија во 'Канта' започната од Tanjamm, 18 септември 2013.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.974
  Допаѓања:
  5.436
  Дали и од кого се разочарувате? Јас од многу луѓе и во последно време гледам дека се е од корист. И пријатели и дечко, и претпоставени. Најдобро човек да може брзо да ги преболува разочарувањата.
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.723
  Допаѓања:
  110.288
  Колку повеќе очекувам од некој или нешто - толку повеќе се разочарувам. :?:
   
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Секој ден се повеќе и повеќе :sweat:
   
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Еле нема да е интересно ако не се најдат такви луѓе на патот да те пореметат |(
  Meне разочарувањето ми е лекција, а не крај на светот.
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  5.137
  Пол:
  Женски
  Секогаш постои личност која те разочарува и повредува!
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.974
  Допаѓања:
  5.436
  Па да и јас таак, колку повеќе очекувам, помалку добивам од луѓето и се разочарувам. Или таман некого ќе го пофалам дека е добар, коректен, на крај ќе ми докаже дека не е така, дека е баш спротивно. Многу се менуваат меѓучовечките односи, ама на полошо.
   
 7. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  Да.
  И понекогаш,тооолку многу што мислам дека е крај на светот. :(
   
 8. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800
  Никогаш не се разочарувам- ниту од луѓето околу мене, нивните постапки, ниту од денешницата, или пак од било што друго... Едноставно никогаш не очекувам ништо од никого- а кога не очекуваш ништо, не можеш да се разочараш... Го живеам животот без многу да размислувам за другите и да очекувам било што од нив...
  Никогаш се немам разочарано ниту од самата себе, точно знам кои ми се можностите и знам што и како правам... :)
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Во последно време,ептен сум разочарана.
  А најмногу болки тоа разочарување што е од блиските луѓе.
   
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
  Многу често се разочарувам, таква сум. Не знам, можеби е заради тоа што животот ми доделил многу неприлики, па понекогаш ми е дојдено преку глава од се. Колку и да викам дека не треба така, сепак потклекнувам. Од кој се разочарувам, најчесто од небитни, и затоа највеќе се нервирам што сум таква.
   
 11. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  Личност сум која секогаш премногу очекува и во повеќето случаи не испаднало онака како што сум очекувала. Така да безброј пати сум се разочарала.
  Од се и од секој. Било да е дечко,пријател,член на семејството...
  И мислам дека не постои начин да се преболи за брзо и да се соочиш со вистината. Со тек на време поминува се, па така и разочарувањето.
  Времето лечи се, нели?
  Од една страна е тешко, но од друга и тоа е еден вид искуство во животот. Еден вид на лекција која животот ни ја дава, за подоцна да бидеме посилни и полесно да ги препознаваме работите и луѓето и да не очекуваме премногу.
   
  На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kika.dragan

  kika.dragan Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  89
  Да. Порано многу повеке за разлика од сега. Како што минува времето така се повеке ги согледуваме вистинските намери на луѓето. За тоа сега гледам и слушам се, но тоа некако не допира до мене повеке :lol: :hai: