1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

дали сум бремена ? помош.

Дискусија во 'Канта' започната од graeae, 19 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. graeae

    graeae Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    пред една недела со дечкото имавме петинг...не сврши во моја близина...но на неговата долна облека имаше мала водена флека...после тоа продолживме со петинг...сеуште ми е рано за да добијам...но ме убива помислата дека можеби некој сперматозоид некако стигнал до вагината...
     
  2. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Има ваква тема seks/dali-sum-bremena-t424/
    Бдв не е возможно да забремениш од петинг. Гледам имаш 17 години и не си баш мала за да поставуваш вакво прашање, ако си сексуално активна или планираш да бидеш во скоро би требало да бидеш запознаена барем со ова-дека за да забремениш потребно е сперматозоидите да се уфрлат во матката, што не е возможно со петинг, нели? :)
     
  3. graeae

    graeae Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    да да...многу добро сум запознаена со тоа...ама некако се преплавив себеси со факти кои ми велат дека во некои случаи би можело и тоа да се случи ...и се избезумив :sweat:
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Да, се случило, добиле чудесна моќ и со магија влегле во твојата вагина. Ма дај, ти се молам, па и тема отвараш. :devil: :punch:

    Што да каже некоја која навистина има спарматозоиди во неа и се вади од памет дали испливале до целта?

    И ајде сега пак мора да им отвараме работа на админите да стават клуч
     
  5. Sophy14

    Sophy14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    me iznasmeavtee ! :D :D :D :D :D :D :D :D :D spermatozoidite ja na pagaat nasata vagina ! :D ( bez navreda)
     
  6. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Леле бе нова тема??? :fubar:
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Девојче, прво сама процени дали постои шанса да си бремена. А верувам дека го знаеш одговорот. ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.