диета за тинејџери?

Дискусија во 'Канта' започната од kiddie, 23 јуни 2011.

1. kiddie

kiddie Истакнат член

Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    дали може некоја од вас девојки да ми даде диета за тинејџер?
    или пак некој план за исхрана или фитнес план со вежби за намалување на килограмите и додавање мускулна маса?
    фала ви однапред :)

2. FlameFairy

FlameFairy Популарен член

Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    192
    Епа, не знам по што се разликува диетата за тинејџери од диетата на повозрасните. Ако не сакаш нешто ригорозно јади помалку мрсна храна, помалку чоколадо и избегавај вечера во доцни часови. Исто така откажи се од смоки, чипси и такви глупости јади повеќе овошје и зеленчук бар тоа го имаме летово.
    А, за фитнес план искрено не знам :rofl: Трчај неколку пати неделно, стомачни, а ако можиш во фитес да одиш уште поубаво.

3. kiddie

kiddie Истакнат член

Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    искрено FlameFairy, ниту јас не знам во што е разликата, но секоја диета којашто ќе ја најдам пишува да не се држи од страна на трудници, луѓе кои имаат проблеми со здравјето и тинејџери.. |(
    во секој случај фала за советот :)

На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Karol.Ina

Karol.Ina Истакнат член

Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    имаш само 15 години и мој совет е да не се оптеретуваш со диети. Храни се здраво и биди поактивна. Спортувај повеќе, движи се, шетај.. :) Подобро е, верувај ми :)

На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kiddie

kiddie Истакнат член

Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    па всушност јас не сум многу дебела..
    висока сум 178, имам 57 кила ама многу се здебелив оваа година можеби 5-6 кила и ми пречат :(
    некои кои ме познаваат подолго велат дека сум поправена, но дека убаво ми стои, а некои кои ме запознале оваа година велат дека сум ок
    ама јас не се чувствувам добро во своја кожа и тоа е тоа што ми пречи :worried:
    затоа сакам да најдам начин со кој ќе ослабам..

6. WhiteAngel

WhiteAngel Популарен член

Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.637
    Е нема посебна диета за тинејџери...од кај го извади тоа??!! :^)
    Намали со храната, не јади леб и благо, не пиј сокови и тоа е тоа. Трчај, вежбај и ќе ослабиш. Или одбери си некоја помалку ригорозна диета!!

7. kiddie

kiddie Истакнат член

Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    не ни мислев дека постои диета за тинејџери, побарав диета која може да ја применуваат и тинејџери :)
    фала за советот :)