1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

диета за тинејџери?

Дискусија во 'Канта' започната од kiddie, 23 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. kiddie

    kiddie Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    дали може некоја од вас девојки да ми даде диета за тинејџер?
    или пак некој план за исхрана или фитнес план со вежби за намалување на килограмите и додавање мускулна маса?
    фала ви однапред :)
     
  2. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Епа, не знам по што се разликува диетата за тинејџери од диетата на повозрасните. Ако не сакаш нешто ригорозно јади помалку мрсна храна, помалку чоколадо и избегавај вечера во доцни часови. Исто така откажи се од смоки, чипси и такви глупости јади повеќе овошје и зеленчук бар тоа го имаме летово.
    А, за фитнес план искрено не знам :rofl: Трчај неколку пати неделно, стомачни, а ако можиш во фитес да одиш уште поубаво.
     
  3. kiddie

    kiddie Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    искрено FlameFairy, ниту јас не знам во што е разликата, но секоја диета којашто ќе ја најдам пишува да не се држи од страна на трудници, луѓе кои имаат проблеми со здравјето и тинејџери.. |(
    во секој случај фала за советот :)
     
    На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    имаш само 15 години и мој совет е да не се оптеретуваш со диети. Храни се здраво и биди поактивна. Спортувај повеќе, движи се, шетај.. :) Подобро е, верувај ми :)
     
    На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kiddie

    kiddie Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    па всушност јас не сум многу дебела..
    висока сум 178, имам 57 кила ама многу се здебелив оваа година можеби 5-6 кила и ми пречат :(
    некои кои ме познаваат подолго велат дека сум поправена, но дека убаво ми стои, а некои кои ме запознале оваа година велат дека сум ок
    ама јас не се чувствувам добро во своја кожа и тоа е тоа што ми пречи :worried:
    затоа сакам да најдам начин со кој ќе ослабам..
     
  6. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Е нема посебна диета за тинејџери...од кај го извади тоа??!! :^)
    Намали со храната, не јади леб и благо, не пиј сокови и тоа е тоа. Трчај, вежбај и ќе ослабиш. Или одбери си некоја помалку ригорозна диета!!
     
  7. kiddie

    kiddie Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    не ни мислев дека постои диета за тинејџери, побарав диета која може да ја применуваат и тинејџери :)
    фала за советот :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.