1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

диета за тинејџери?

Дискусија во 'Канта' започната од kiddie, 23 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kiddie

  kiddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  дали може некоја од вас девојки да ми даде диета за тинејџер?
  или пак некој план за исхрана или фитнес план со вежби за намалување на килограмите и додавање мускулна маса?
  фала ви однапред :)
   
 2. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Епа, не знам по што се разликува диетата за тинејџери од диетата на повозрасните. Ако не сакаш нешто ригорозно јади помалку мрсна храна, помалку чоколадо и избегавај вечера во доцни часови. Исто така откажи се од смоки, чипси и такви глупости јади повеќе овошје и зеленчук бар тоа го имаме летово.
  А, за фитнес план искрено не знам :rofl: Трчај неколку пати неделно, стомачни, а ако можиш во фитес да одиш уште поубаво.
   
 3. kiddie

  kiddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  искрено FlameFairy, ниту јас не знам во што е разликата, но секоја диета којашто ќе ја најдам пишува да не се држи од страна на трудници, луѓе кои имаат проблеми со здравјето и тинејџери.. |(
  во секој случај фала за советот :)
   
  На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  имаш само 15 години и мој совет е да не се оптеретуваш со диети. Храни се здраво и биди поактивна. Спортувај повеќе, движи се, шетај.. :) Подобро е, верувај ми :)
   
  На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kiddie

  kiddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  па всушност јас не сум многу дебела..
  висока сум 178, имам 57 кила ама многу се здебелив оваа година можеби 5-6 кила и ми пречат :(
  некои кои ме познаваат подолго велат дека сум поправена, но дека убаво ми стои, а некои кои ме запознале оваа година велат дека сум ок
  ама јас не се чувствувам добро во своја кожа и тоа е тоа што ми пречи :worried:
  затоа сакам да најдам начин со кој ќе ослабам..
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Е нема посебна диета за тинејџери...од кај го извади тоа??!! :^)
  Намали со храната, не јади леб и благо, не пиј сокови и тоа е тоа. Трчај, вежбај и ќе ослабиш. Или одбери си некоја помалку ригорозна диета!!
   
 7. kiddie

  kiddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  не ни мислев дека постои диета за тинејџери, побарав диета која може да ја применуваат и тинејџери :)
  фала за советот :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.