1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

замисли замисли...

Дискусија во 'Канта' започната од taylor.swift, 22 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. taylor.swift

  taylor.swift Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  10
  значи вака членот треба да направи едно замисли односно мало текстче што че вклучува некоја ситуација на пр: замисли замисли се шеташ по улица со некој другар и те сретнува дечко ти и мисли деко го вараш како че се оправдаш
  потоа друг член треба да одговори како че изреагира или во случајов како че се оправда и треба да постави следно замисли


  сега замисли замисли ти имаш дечко не мн богат а воедно има и др момче што ти се допајѓа но тоа е сиромашно и не те сака по извесен период дечко ти станува милионер а момчето шо го бендисуваш уште по сиромашно и ти признава дека те сака

  кого ќе одбериш??
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Милионерот ќе го одберам... материјалист сум и по извесно време со него ќе го засакам, а овај што ќе стане сиромашен нема да може да е со мене зошто нема да имаме никаква иднина и ќе имаме многу расправии

  Замисли замисли наоѓаш паричник на улица со многу пари. Го земаш дома и си пресреќна/ен.... одиш во продавница и таму те пријавуваат дека користиш лажни пари. Какво објаснување ќе дадеш во станица... дека користиш фалсификат пари или дека си ги нашла на улица кога без никого да праш чиј е паричникот си го зел/а :D :D
   
 3. Stephanie

  Stephanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Ќе кажам дека претходно сум била во друга продавница и таму ми вратиле кусур т.е. тие пари :D
   
 4. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Stephanie не постави следно замисли .... но затоа еве јас ќе поставам
  Замисли дека на денот на вљубените дечко ти ти раскинува и се фаќа со твојата најдобра другарка.Kако ќе изреагираш??
   
 5. taylor.swift

  taylor.swift Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  10
  уфф него ќе му се налутам и повејќе нигогаш нема да го погледнам а на другарка ми извесен период че и бидам лута другарството пред се :D

  замисли замисли децкоти станува наркоман но ти не знаеш па се земаш со него и дознаваш ноо претходно имаш дете кое одвај преживеало и мн го сакаш и сега кога ќе посакаш развод мажот ти ти се заканува со убивање на детето кое мисли дека не е негово дали ќе се разведеш по секоја цена од мазот (кој го сакаш а е наркоман) или само за да го спасиш детето че продолжиш да живееч со надеж дека еден ден можеби мажоти чче се промени???
   
 6. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  ќе се разведам во секој случај
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.359
  Допаѓања:
  63.346
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.