замисли замисли...

Дискусија во 'Канта' започната од taylor.swift, 22 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. taylor.swift

taylor.swift Истакнат член

Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    10
    значи вака членот треба да направи едно замисли односно мало текстче што че вклучува некоја ситуација на пр: замисли замисли се шеташ по улица со некој другар и те сретнува дечко ти и мисли деко го вараш како че се оправдаш
    потоа друг член треба да одговори како че изреагира или во случајов како че се оправда и треба да постави следно замисли

сега замисли замисли ти имаш дечко не мн богат а воедно има и др момче што ти се допајѓа но тоа е сиромашно и не те сака по извесен период дечко ти станува милионер а момчето шо го бендисуваш уште по сиромашно и ти признава дека те сака

кого ќе одбериш??

2. pupi.girl

pupi.girl Популарен член

Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.259
    Допаѓања:
    7.804
    Милионерот ќе го одберам... материјалист сум и по извесно време со него ќе го засакам, а овај што ќе стане сиромашен нема да може да е со мене зошто нема да имаме никаква иднина и ќе имаме многу расправии

Замисли замисли наоѓаш паричник на улица со многу пари. Го земаш дома и си пресреќна/ен.... одиш во продавница и таму те пријавуваат дека користиш лажни пари. Какво објаснување ќе дадеш во станица... дека користиш фалсификат пари или дека си ги нашла на улица кога без никого да праш чиј е паричникот си го зел/а :D :D

3. Stephanie

Stephanie Истакнат член

Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Ќе кажам дека претходно сум била во друга продавница и таму ми вратиле кусур т.е. тие пари :D

4. Belieberka666

Belieberka666 Истакнат член

Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    144
    Stephanie не постави следно замисли .... но затоа еве јас ќе поставам
    Замисли дека на денот на вљубените дечко ти ти раскинува и се фаќа со твојата најдобра другарка.Kако ќе изреагираш??

5. taylor.swift

taylor.swift Истакнат член

Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    10
    уфф него ќе му се налутам и повејќе нигогаш нема да го погледнам а на другарка ми извесен период че и бидам лута другарството пред се :D

замисли замисли децкоти станува наркоман но ти не знаеш па се земаш со него и дознаваш ноо претходно имаш дете кое одвај преживеало и мн го сакаш и сега кога ќе посакаш развод мажот ти ти се заканува со убивање на детето кое мисли дека не е негово дали ќе се разведеш по секоја цена од мазот (кој го сакаш а е наркоман) или само за да го спасиш детето че продолжиш да живееч со надеж дека еден ден можеби мажоти чче се промени???

6. twilight123

twilight123 Истакнат член

Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    469
    ќе се разведам во секој случај

7. RainBow

RainBow Глобален модератор Член на тимот

Се зачлени на: