1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

здраво ли е да се јаде секој ден тестенини?

Дискусија во 'Канта' започната од didi-to, 7 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. didi-to

  didi-to Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  2
  Sпоред мое мислење не е здраво да се јаде секој ден тестенина бидејќи желудник неможе да ги поднесе а и тестенините предизвикуваат болки во желудникот ;)
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.753
  бЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ Е ТЕСТЕНИНИ ИЛИ НЕКАКОВ ДРУГ ВИД НА ХРАН АКО СЕ КОНЗУМИРА СЕКОЈ ДЕН НЕ Е ЗДРАВО СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ КОНЗУУМИРА САМО ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК А СЕ ДРУГО НЕ Е УБАВО ПРЕТЕРАНО..СЕ ШТО Е ВО ДОЗА Е УБАВО
   
 3. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.464
  Пол:
  Женски
  па секако дека не е здраво секој ден да се јадат тестенини, ама вкусни се шо да праиш :D
   
 4. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  па мислам дека не е здраво.. :?:
   
 5. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.868
  Допаѓања:
  9.822
  Пол:
  Женски
  Секако дека не е , освен ако си слаб , а сакаш да се поправиш :lol:
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.