1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

како штедите, на што штедите?

Дискусија во 'Канта' започната од Tanjamm, 19 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.285
  Допаѓања:
  11.595
  Ајде да споделиме искуства. Јас штедам со тоа што купувам чанти, јакни, капути, чизми, чевли во црна или сива боја и да одговараат на се, да можам да комбинирам. Штедам со тоа што не претерувам со одење на кафе, не секој ден, нели. За се останато се трудам да трошам умерено,да не се расфрлам бидејќи живеам од плата и добро е нешто да ми остане за на страна. Па пишете.
   
 2. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  секогаш е убаво да се има на страна за кризни времиња а јас исто штедам за кафинава и бас пред некој ден со дрѕгарками наместо да седниме на кафе си зедовме ладно нескафе си пијавме во парк барем на рааат си зборнавме убаво ми бесе 100ката шо ми осттана во кесето .
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.