1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

карела во македонија -против карцином

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од mixaelka12, 25 јануари 2017.

 1. mixaelka12

  mixaelka12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  16
  здраво на сите видов дека нема ваква тема па сакав да отворам бидејки навистина ми е потребно ова растеније па дали некој од вас знае каде го има во македонија каде се произведува
   
 2. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.157
  Допаѓања:
  10.023
  На ФБ види побарај го vladimir milanovic од Штип, пред некое време пишуваше на интернет за него дека одгледувал карела, се надевам дека сеуште ја има
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  4.524
  Денес видов во Аеродром, Бисер во пазарчето имаше карела. Пишуваше природен инсулин и лек за дијабетес и рак. На самиот почеток првата тезга карши рибарницата "Рибокомерц".
   
 4. spacegirl92

  spacegirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  485
  Допаѓања:
  2.519
  Пол:
  Женски
  Каде може да се најде сега? Ја има ли на зелен пазар?
   
 5. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  19.799