1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

колку страдаме од комплекс дека сме дебели

Дискусија во 'Канта' започната од lileee, 17 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lileee

    lileee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    13
    Како на пример можеме да поминеме мирно ,покрај оној што не навредил дека сме дебели.Што правиме тогаш?Како се однесуваме, и колку го доживуваме тоа трагично?Дали некој може да влијае на нашата психа,па да не стимулира да сториме нешто за да ги намалиме килограмите,или уште повеќе не фрла во депресија?Ве молам за други искуства бидејки моите се баш точно невкусни.
     
  2. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    јас иако знам дека имам некое кило плус вишок ако некој тоа ми го плесне во фаца јас одма би му се налутила од кај знаат јас може имам некој здраствен проблем на пример нели?и ако сакаш да ослабнеш стварно значи ке ослабнеш треба сам да си свесен за твојот проблем и да го решиш пред да ти стане комплекс
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Комплекс ми е. Уште од кога нагло се поправив. Ама не страдам од тој комплекс, јас си знам каква сум и јас само си кажувам реалност и некогаш може да си се искритикувам. Вистината боли, но кога знам дека е така...
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Има тема "Убаво ми е што сум дебела". Се зборува за истата работа. Колку се дебелите луѓе искомплексирани и дали навистина се среќни оние што кажуваат дека се.
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Темата е заклучена затоа што веќе постои слична.
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.