1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

колку страдаме од комплекс дека сме дебели

Дискусија во 'Канта' започната од lileee, 17 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lileee

  lileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  13
  Како на пример можеме да поминеме мирно ,покрај оној што не навредил дека сме дебели.Што правиме тогаш?Како се однесуваме, и колку го доживуваме тоа трагично?Дали некој може да влијае на нашата психа,па да не стимулира да сториме нешто за да ги намалиме килограмите,или уште повеќе не фрла во депресија?Ве молам за други искуства бидејки моите се баш точно невкусни.
   
 2. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  јас иако знам дека имам некое кило плус вишок ако некој тоа ми го плесне во фаца јас одма би му се налутила од кај знаат јас може имам некој здраствен проблем на пример нели?и ако сакаш да ослабнеш стварно значи ке ослабнеш треба сам да си свесен за твојот проблем и да го решиш пред да ти стане комплекс
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  5.697
  Пол:
  Женски
  Комплекс ми е. Уште од кога нагло се поправив. Ама не страдам од тој комплекс, јас си знам каква сум и јас само си кажувам реалност и некогаш може да си се искритикувам. Вистината боли, но кога знам дека е така...
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Има тема "Убаво ми е што сум дебела". Се зборува за истата работа. Колку се дебелите луѓе искомплексирани и дали навистина се среќни оние што кажуваат дека се.
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена затоа што веќе постои слична.
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.