1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

крварење по анален секс

Дискусија во 'Канта' започната од Josefine, 9 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Josefine

  Josefine Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Имам дечко веќе 15 месеци, а од пред една година сме сексуално активни. Од нова година пробавме анален секс, и како за прв пат помина во најдобар ред. Анален секс имав и со претходното момче и немав никакви непријатности во врска со тоа. Меѓутоа, последниов пат кога имав анален секс, ми се појави крварење при дефекација, непосредно по сексот. Досега значи, ми се нема случено ова, и малку се испаничив. Знам дека секој би ми препорачал да посетам доктор, меѓутоа, би сакала прво да се консултирам со луѓе кои можеби би знаеле какви мерки да превземам бидејќи темава е малку срамна за на доктор. Инаку, причината за крварењето е најверојатно поради тоа што имам проблеми со хемороиди одвреме - навреме, па ме интересира дали ова крварење може да предизвика нешто сериозно, или е вообичаена и честа појава.
  Благодарам однапред
   
  На Trajce od stip му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  3.703
  Пол:
  Женски
  Е ова ти се вика од ништо да си напраиш нешто!
  Немам ништо против аналниот секс, кому му е убаво нека си го практикува но општо се знае дека таа "дупка" си има друга намена и каде каде е поосетлива за разлика од вагината. Поради тоа и аналниот секс треба да се практикува повнимателно и се користат лубриканти при пенетрација.
  Сепак, нема да добиеш некој којзнае каков корисен совет тука, затоа најдобро е да си посетиш лекар. Нема од што да се плашиш и срамиш, верувај со моево искуство во болница имало и побизарни изјави од тоа дека си имала крварење после анален секс. Не е толку страшно да се каже, може си повредила некој свинтер или ти крвари некој хемороид (веќе спомна дека имаш проблеми со нив) а тие знаат да бидат многу незгодни и не секогаш се лечат до крај.
  Поздрав
   
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.572
  Многу е веројатно крварењето да е поврзано со хемороидите,меѓутоа сепак ако те измачува најдобро е да си одиш на преглед.
  Бидејќи си го практикувала и претходно аналниот секс без проблеми и овој пат сигурно не е нешто сериозно во прашање.
  А во врска со постот на Палава не се согласувам со тоа дека дупката си има друга и треба да е само таа намена :lol: поради зголемена осетливост.
  Јас си практикувам често анален (и тоа најчесто без никакви лубриканти) и никогаш не сум прокрварила.А вагинално прокрварив и бев на преглед излезе дека е овулациско крварење и ништо страшно,ама општи правила кому што ќе се случи нема.
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.106
  Допаѓања:
  194.032
  Пол:
  Женски
  Хемороиди, евентуално ако дечкото бил малку погруб, па ти ја повредил слузницата...
  и не е срамота да се оди на лекар за ништо! Затоа се тие тука ;)
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.437
  Пол:
  Женски
  Пред лекар и пријател нема срам. :)
  Не е лошо да се миеш со ладна вода и следниот пат користи некое лубрикантче.
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.953
  Има тема Анален секс и таму можеш да прашаш се поврзано со аналниот. Оваа ја заклучувам.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.