1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

крварење при сексуален однос

Дискусија во 'Канта' започната од anni.25, 9 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anni.25

  anni.25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  :hai: здраво,сега се уклучив на форумов
  јас имам нередовна мен.ми иди на 30 32 ...дена зависи но сега ми дојде 2 пати во месецов и при последните 2 односи прокрварив сосема малце незнам дали е нешто страсно но мислам да посетам доктор и да видам, што е незнам ,дали е нормално при или после сексуален однос да се појави крварење
  дали некој имал сличен ваков проблем ???
   
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Имав ваков случај, 2 месеци по ред прокрварував по малку, еднаш се случи во тек на сексуален однос, вториот пат немав однос, а крварењето настапи.
  Бев на гинеколог ми беше сугерирано дека станува збор за овулациско крварење кое не е страшно, сепак направив и ПАП тест за поголема сигурност.
   
 3. anni.25

  anni.25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  и јас се исплашив малце зошто до сега неми се има ова десено
  за то ке закажам за пап тест заради моја сигурност зошто со сопругот мислиме дека е време за семејство и се плашам дека ке има проблем со бременоста(кога ке дојде времето) :$ :lol:
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.