1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

курва - општествен термин

Дискусија во 'Канта' започната од Amateur, 15 август 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Машки
  Зошто претерано се користи овој термин?

  Зошто жена која сака да менува партнери по нејзина желба се нарекува курва?
  зошто жена која сексуално знае да ужива и да си го исполнува животот сексуално се нарекува курва?

  Дали е завист или само љубомора?
  Или луѓево глумат нешто лудила?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.507
  Допаѓања:
  72.290
  Пол:
  Женски
 3. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Машки
  молам да биде избришана оваа тема
  не видов дека постои
  простете
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.