1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

лабело vs кармин vs сјај за усни

Дискусија во 'Канта' започната од kolovoz, 11 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.380
  Допаѓања:
  4.945
  Што е она кое најчесто го користите и кое најчесто се наоѓа во вашата ташна?
  ако е балсам за усни- кој балсам?
  ако е кармин или сјај- кој и која боја преовладува во вашиот несесер?


  за мене...
  преку целиот ден 12h најмногу го користам овој балсам и го носам со себе секогаш
  [​IMG]

  додека сјај не користам , но користам кармин и тоа само за излегување
  [​IMG]
  боја: TOP NOTCH TULIP
  кај нас незнам дали го има, мене ми е даден на поклон , го имам цел месец и сме неразделни (добро е што често не користам кармин ;) )
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.