1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ма ли некој што може да ми помогне околу анализата на поемата Сердарот

Дискусија во 'Канта' започната од НекоеДете, 5 декември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. НекоеДете

  НекоеДете Нов член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  ма ли некој што може да ми помогне околу анализата на поемата Сердарот во кој воведниот дел се состои со општи податоци за поетот поврзани со песнатаа.?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.