1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

многу сум слаба

Дискусија во 'Канта' започната од slabi4ka, 12 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. slabi4ka

    slabi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво јас имам еден проблем.Многу сум слаба и сакам некој совет од вас како можам да се здебелам.Ве молам да ми помогнете.Ви благодарам однапред. :)
     
  2. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    едноставно јадии..треба да уживаш во храната а можеби си и пребирлива..можиеби таков метаболизам имаш..не се секирај ти самоо јадиии..јас бев премногу слаба,не дека сега сум дебела но бев како клечка лугето мислеа ќе се скршам. :)
     
  3. slabi4ka

    slabi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јадам барем 3 пати на ден но никако да се здебелам.ако знаете некои апчиња ве молам кажете ми. :(
     
  4. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    a што не се консултираш со некој доктор..ако е до толку,но сепак мислам дека нема потреба да пиеш апчиња подобро зимај некој витамини.. се надевам ке го решиш проблемот слаби4ка ;)
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ич да не ми се секираш што си слабичка...Јас бев доста слабичка до пред неколку години...генот има голема улога.Пази слабичка ама со облинчиња :) ...Дури и се замислував понекогаш зашто не се поправам...Ама со тек на време со годините,после негде 26,27 малку по малку си се поправив.Иако сум нормално пак тенка ама таман колку треба.Така да ти сакала или не после 20 и некоја година самиот метаболизам ќе успорува и ќе си ставиш килца :) ...Ама пак ќе си бидеш тенка и убава. ;) Подобро така отколку да си полничка па после со додавање килажа да бидеш дебела па да не се чувствуваш добро во своја кожа.
    Е ако сакаш сега барем, малку да се поправиш јади почесто јади повеќе леб,слатки,тестенини итн...можеш да земаш пивски квасец или витамин Ц.
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.