1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

многу сум слаба

Дискусија во 'Канта' започната од slabi4ka, 12 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. slabi4ka

  slabi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво јас имам еден проблем.Многу сум слаба и сакам некој совет од вас како можам да се здебелам.Ве молам да ми помогнете.Ви благодарам однапред. :)
   
 2. barbiche

  barbiche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  120
  едноставно јадии..треба да уживаш во храната а можеби си и пребирлива..можиеби таков метаболизам имаш..не се секирај ти самоо јадиии..јас бев премногу слаба,не дека сега сум дебела но бев како клечка лугето мислеа ќе се скршам. :)
   
 3. slabi4ka

  slabi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јадам барем 3 пати на ден но никако да се здебелам.ако знаете некои апчиња ве молам кажете ми. :(
   
 4. barbiche

  barbiche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  120
  a што не се консултираш со некој доктор..ако е до толку,но сепак мислам дека нема потреба да пиеш апчиња подобро зимај некој витамини.. се надевам ке го решиш проблемот слаби4ка ;)
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Ич да не ми се секираш што си слабичка...Јас бев доста слабичка до пред неколку години...генот има голема улога.Пази слабичка ама со облинчиња :) ...Дури и се замислував понекогаш зашто не се поправам...Ама со тек на време со годините,после негде 26,27 малку по малку си се поправив.Иако сум нормално пак тенка ама таман колку треба.Така да ти сакала или не после 20 и некоја година самиот метаболизам ќе успорува и ќе си ставиш килца :) ...Ама пак ќе си бидеш тенка и убава. ;) Подобро така отколку да си полничка па после со додавање килажа да бидеш дебела па да не се чувствуваш добро во своја кожа.
  Е ако сакаш сега барем, малку да се поправиш јади почесто јади повеќе леб,слатки,тестенини итн...можеш да земаш пивски квасец или витамин Ц.
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.