1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

негативно влијание

Дискусија во 'Канта' започната од janafilth, 24 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. janafilth

  janafilth Нов член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  27
  Дали и на Вас, како и на мене Ве боли главата од Македонија како мене? Ова станува сериозно, имам нагони за повраќање, и може да претставува темел за мои понатамошни општествени отстапувања. Стварно не разбирам како уште виреам овде.
   
  На Ordinary му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.803
  Допаѓања:
  140.442
  ОМГ! И?!
  Според тебе,каде се замислуваш?! Каде треба да бидеш?!
  Девојче,не ти е прв пат да отвараш ваква тема,во која пишуваш со особен анимозитет кон Македонија и луѓето у неа. Следствено,имаш проблем сама са собом. Моја искрена и топла препорака е да побараш помош од стручно лице,да не ни се деси Брејвик (општествени отстапувања де,сама си рече), пошо ние ипак сме голема провинција која заслужила да умре поради тоа што шириме негативно влијание во светот.
  Ако одиме по твојата психолошка матрица,да, Македонија е казна која мора да си ја отслужиш пошо кармата е кучка и ти враќа,затоа биди добар човек.

  И не оди у Охрид на одмор,пошо таму живее копилето и дружи се со тој од факс што ве слушале сите по ходници како ви е убаво и се смеете.

  Не сакам ни да замислам кои сценарија ги имаш во глава и оние тортури кои ги пишуваше дали се вистинити.

  И фала на прашањето,не ме боли главата и не бар денес. И кога ме боли,ме боли ради мигрена, притисок, недостаток на кофеин,ама од глуп народ и држава,никад. Од нив само се пиздам и им брцам у нос,очи, им покажувам среден прст, ама у суштина го канализирам,па се уште не сум повредила човек.
  Да не ти ги имав читано ишјусот до сега, ќе ти речев, у право,си скроз.

  А за општествениве отстапки,уште малце и ќе ти го разберам поривот,зошто стварно е напорно да живееш у држава на неспособни кои само кукаат и чекаат некој друг да им го запали светлото.
   
 3. janafilth

  janafilth Нов член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  27
  Зарем Охрид не е во Македонија? Девојко не сакам да одам во никој град во оваа т.н. Република, До душа може си во право тој Охридот повеќе ми наликува на пат за накај Албанија одколку град али ај нема везе
   
 4. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  ^^^ Абе исели се и што има да се дискутира, мислам нема потреба од вакво плукање , срамота е ... Сепак тука живееш, татковина ти е :fubar:
   
 5. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Негативно влијание да, да има...од таквите што си имаат некои вакви мислења како тебе и што знаат да шират само негативна енергија и по форумов, и по градов и секаде. Мене па не ми е доста од Македонија, туку ми е доста од вакви луѓе. Аман бе луѓе, што трпите јас незнам, ако не ви се свиѓа, ако ви се повраќа, замините некаде кај шо е поубаво. Зошо се мачите тука?????? али јбг некогаш колку и да се трудиш, неможиш да ги сфатиш некои луѓе, а па ако мнозинството не може да ги сфате, е тогаш веќе истите тие луѓе си имаат некој проблем со себе!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.