1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

неопростив грев хула на светиот дух

Дискусија во 'Канта' започната од kuklickata1, 2 април 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kuklickata1

  kuklickata1 Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  разгледав све какви теми има под религија но никаде не сретнав за неопростивиот грев Што е тоа хула против Светиот Дух? во светото евангелие пишува дека цитирам ‘‘СЕКОЈ ГРЕВ И ХУЛА ќе им се прости на луѓето, но хулата против СВЕТИОТ ДУХ нема да им се прости на луѓето‘‘ (Матеј 12:13) ,‘‘Кој похули на СВЕТИОТ ДУХ , нему нема да му се прости никогаш, а ќе биде виновен пред вечниот Суд‘‘ (Марко 3:29 за овој грев мислам многу незнаат па ме интересира ваше мислење околу неопростивиот грев i што претставува за вас хулата на светиот дух
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.935
  Допаѓања:
  26.850
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.