1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

не ме сака :(

Дискусија во 'Канта' започната од martina.marte, 4 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. martina.marte

  martina.marte Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  дечки незнам што да правам за нова година бевме во ресторан и едно машко од масата не се познаваме многу му рече да се муваме и јас прифатив пошто ми беше убав но после тоа откако се мувавме јас мислам дека се заљубив во него од глава не ми излегува само на него мислам само негови слики гледам мислам дека многу се заљубив и сега му рекоа другарките од околу дека го бендисувам ова она но тој рекол не ми кажувајте за џабе јас не ја сакам што беше беше несакам со незе да бидам :( и многу ми е тешко јас многу го засакав но тој не сака ни да ме погледне повеќе :((( некој советт
   
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  Сигурно сеуште си во занес од таа вечер дека ти било многу убаво затоа така мислиш :) Остави време да помине среди си ги мислите ,сепак било мување за една вечер какошто сватив јас така да ...
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Се чудам јас после зошто Титаник потонал.
   
  На okcenzi, Marossa, feminium и 4 други им се допаѓа ова.
 4. martina.marte

  martina.marte Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  да така беше но само на него мислам не можам повеќе ми иде да појдам и да му кажам јас тебе те сакам многу
   
 5. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
  А зошто да му каживаш дека го сакаш и да се понижуваш кога веќе тој знае дека ти го сакаш и рекол дека не те сака и сигурно дека знаел дека тебе ќе ти пренесат а него уво не го боли како ќе се почувствуваш ти знаејќи дека го сакаш.
  Остави го.
  Очигледно тоа било мување за една вечер. Ако никако не ти излева од глава тогаш излевај на места каде што излева тој види како ќе се одесува дали ќе те гледа и ако не реагира ништо тогаш нацело батали го.
   
 6. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  51
  значи вака девојки има едно машко кое многу го сакам и многу прилики сум пропуштила заради него знам дека сум мала за она вистинска љубов ама изгледа ја искусив сега на 15 години.Значи тој пред другите кажува дека ме нејчи дека му е сеедно дека сака друга дека има друга женска но кога сме на само се однесува сосема различно како да ме сака. Сега имам повторно прилика со друг но незнам што да правам не го сакам него што велите вреди да го чекам овој што си игра топло-ладно? :(
   
 7. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Пробај да не мислиш на него, сакал само да му помине време, не заслужува да се замараш. Ќе си најдеш подобар.
   
 8. martina.marte

  martina.marte Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Кога ќе го видам уште толку мислам дека го засакувам незнам како да го заборавамммм
   
 9. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.478
  Мислам каков совет е тој-НЕ ТЕ ЗАСЛУЖУВА ЌЕ НАЈДЕШ ПОДОБАР кога девојкава му се понудила ко играчка таа вечер!? Ме викна од маса да се муваме. Вау! Епа чек сите другари мои да ти ги пратам, убави се, не се секирај. :fubar: тепсијо !!!! мисли со глаата малце.
   
  На Marossa и tessie им се допаѓа ова.
 10. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Самата си згрешила што си ја прифатила неговата понуда.Навистина не знам што да ти кажам освен,прави работи што нема да те потсетуваат на него ;)
   
 11. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Не сум некој љубовен експерт, (анти љубовен експерт сум) јас не сум се заљубила вистински во некој зошто само 13 години сум, а и уште не знаеш кој каков е на тие години. Јас да би била на твое место, не би гледала убавината на неговото лице, тело итн.. ехе, колку многу поминале низ твојов проблем...
  Следен пат, да учиш од туѓите, не од своите грешки.
  И уште тема да се отварало за него? Тој бил само една авантура во твојот живот. Вистинскиот ќе го најдеш со тоа што прво ќе се запознаеш со него.
   
 12. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Така е, се согласувам со Papillon.Papi :)
  Биди среќна и уживај, нека се напиња он сега малку!
   
 13. martina.marte

  martina.marte Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  фала ми помогна :Z оф леле
   
 14. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.478
  душичке ти сама само моеш да си помогнеш-ако почнеш да се цениш и не ги цениш луѓето по УБАВ Е .
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. martina.marte

  martina.marte Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  хах а по што треба да ги ценам по парите демек тоа попаметно е?
   
 16. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  Не не е попаметно ,човекот се цени според внатрешната убавина,неготава душа неговиот карактер,однесување и понашање убавината е минлива работа така да ... разграничи си .Мислам дека не си доволно зрела и затоа не можеш да размислуваш како што треба ...
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Прво,не си заљубена.Далеку од љубов е тоа.Моментален занес,и тоа е.
  Второ,не се ни познавате,а прифаќаш мување со прв збор?На дечкото очигледно си му оставила лош впечаток,дека си лесна да не речам,ама ај веќе реков :D.Иако не признаваат,машките не сакаат одама да се дадеме ние женските,и ним им се интересни ние игри топло-ладно.
  нека ти е за памет ова,прво запознај се,комуницирај со некој дечко,па потоа препушти се.
  Се извинувам ако звучев сурово..
   
  На captivating му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.068
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: не ми замерувај ама смешно ми е. Тебе уште те држи тоа од новогодишната ноќ. Си се занела дека ти било убаво со него. Најди си друга занимација малце искачај почесто дружи се не се замарај со него.
   
 19. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  8.529
  Пол:
  Женски
  Mа ајде а он тешкиот да не е :^) .Mногу мразам женски кога си плескаат едни на други лесна ова она,а машките се лесните ама ај...
  A за проблемот,и да си заљубена ќе ти помине,он губи не ти плус тоа било само мување-бакнежи,излегувај повеќе ,дружи се ќе го заборавиш .Cтави си во главата дека таков не вреди ни да помислиш на него,секое добро ти го посакувам во љубовта :*
   
 20. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.478
  Остави ја. Се гледа дека само убавина и пари има на ум . Мала е , ке порасне, нека се учи ко ние што сме се учеле :)
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.