од кога не сте му подариле нешто на сиромашните?

Дискусија во 'Канта' започната од twisterworp, 8 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. twisterworp

  twisterworp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  19
  оваа тема се работи за свеста на лугето значи не е битно што си христијанин,атеист,муслиман,хиндуист и тн.се повикуваат сите да донираат стари алишта,пари,храна,совет,насмевка значи помош од која било потреба.еве ви шанса која ви е секојдневно достапна без да се нарушат термините на сајтот за запознавање.каде што живеете во кој било град земете подарете му на лугето со посебни потреби на децата без родители на лугето што немаат леб да јадат.оние кои се онерасположени дај те им добар совет и насмевка и тоа се смета за добро :D
  замислете додека вие седите на интернет во комфордот на вашиот дом некој седи на улица или пак додека вие имате родители некои дечиња немаат затоа ве молам да ги трнеме нашите разлики и кој може колку може да им подари.кога поминувате до некој питач помислете на него сожалете се и дајте му некој денар.ако имате стари детски алишта дај те ги во дом за сирачиња нивната радост е бесценета.ако имате алишта за повоздрасни дај те им ги в црвен крст или во некоја организација во вашиот град
  зошто да скапуваат?
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Едно по 4535 пат е отворена темава, друго во Убавина и мода е сместена... |(
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Штом темата е во лице ќе им подарам пудра може? ке престанеш ли тогаш да отвораш теми со ист наслов?
  Немој ти да сакаш нешто да ти поклониме па да се мавнеш од тука.


  Во последно време се појавија тролови на форумот, па чувствувам потреба да појаснам што е тоа интернет трол и како да се однесувате кон нив.

  Дефиниција
  На интернет, трол е некој којшто испраќа провокативни, нерелевантни или оф-топик пораки во онлајн заедница, како онлајн форум за дискусија, чет соба или блог, со основна цел да испровоцира силна емотивна реакција кај останатите корисници или да го наруши нормалниот тек на дискусијата.

  За остварување на својата цел, тролот се служи со лаги, инсинуации, манипулации и сл.

  Како да го победите во дискусијата?
  Не можете да победите трол! Колку и да се силни вашите аргументи, тој нема да го промени својот став и ќе продолжи да ве провоцира, обидувајќи се да ве дискредитира на секој можен начин. Тролот нема да ја напушти дискусијата и секогаш ќе се обидува да одговори последен. Негова мисија е да ја уништи темата и да предизвика контроверзност во заедницата.

  Основно правило: Не ги хранете троловите!

  Со секој ваш одговор и реакција на мислењата на тролот, вие всушност му помагате да ја оствари неговата цел. Единствен начин за справување со троловите е да ги игнорирате. Кога ќе забележите трол, едноставно игнорирајте го и не одговарајте. Не му се спротивставувајте, не го навредувајте, не му велете дека е трол... Продолжете со дискусијата како ништо да не било.
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.402
  Допаѓања:
  121.806
  А ти кога го направи тоа последен пат?!
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.