омилени јадења и кујна

Дискусија во 'Канта' започната од madamstefi, 1 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  на кој кое е омилено јадење ?
  еве јас ке почнам прва на мене омилено јадење ми е пица
   
 2. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  а омилена кујна ми е италјанската кујна
   
 3. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Па бидејки сум често во Париз,обожавам да седнам со колегите во ресторан и да си нарачам италианско вино и ракчиња и морска храна...
  Обожавам :inlove:
   
 4. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  дефинитивно пица и секаков вид на италијански пасти...фаворит ми е италијанската кујна но и мн зачини сакам...мммм...
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.