1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

омилен колач и зашто?

Дискусија во 'Канта' започната од SilverGirl, 24 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SilverGirl

  SilverGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  7
  самиот наслов кажува, кој ви е омилен колач и зашто?

  пребарав по форумот не наидов на слична тема се извинувам ако веке постои
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам чоколадна торта и се на база на чоколадо.... зошто зошто е превкусно и кога јадеме чоколадо се лачи ист хормон како кога се заљубувуваме веројатно ги сакам тие пеперутчиња во стомакот хахахааа :D
   
 3. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  не сум по благото но обожавам тостерки,ако може да се наречат колач :^) :rofl:
   
 4. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Не знам како се викат, чоколадни се и внатре имаат фил од цреши. Мф мф мф, Еве вака изгледаат. [​IMG]
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Глупо е прашањето ЗАШТО?
  Е зашто може де топло-ладно да ми е омилен колач? Зашто ми е омилен и највкусен!
   
 6. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  13.214
  Пол:
  Женски
  Tирамису, :l: :l:
  Затоа што е превкусно, префинето, а од друга страна лесно за правење. Задолжително филот со маскарпоне. Во Џино е перфектно, но парчето е мало, а толку скапооооо!
   

  Прикачени фајлови:

  • tiramisu.jpg
   tiramisu.jpg
   Големина на фајлот:
   9,7 KB
   Прегледи:
   143
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.359
  Допаѓања:
  63.347
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.