1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

помош

Дискусија во 'Канта' започната од martina.marte, 1 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. martina.marte

  martina.marte Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Девојки имам кафеава коса а сакам плава пробав со колор шампон но не ми фати ми остана истата к'на плава нема а со фарба не сакам уште од сега да ја оштетувам.Дали има некоја фарба слична како к'на што паѓа по 1-2 месеци и не ја оштетува косата?
   
 2. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.253
  Девоче имаш теми за ова, зошто отвораш нова со ваков наслов? Божем под итно мора плавуша да станиш? :fubar:

  Нема никаков колор шампон за тоа што бараш ти.
  Мора да се правиш со бланш ако сакаш од кафеава во плава. И тоа многу ја оштетува косата. А, ти како сакаш прави сега...
   
  На lovebrazil му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.325
  Пол:
  Женски
  Аман разберете еднаш дека ова не е гламстик :fubar:
  Разгледај низ темиве прво, не мораш одма да отвораш нова тема..
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.785
  Пол:
  Женски
  Добро нова членка е и треба да имаме разбирање кон новите членови едноставно само пријавете го мислењето на извичникот без да ја напаѓате и доволно е сите сме биле нови и сме отварале теми кои биле дупли па оделе во канта и никому ништо :)
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.