предавство

Дискусија во 'Канта' започната од stefi22, 11 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. stefi22

    stefi22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Вака пример мојот проблем е тоа што до пред некое време бев цврсто убедена дека моите другарки го ценат тоа што сум го сторила за нив и дека кога ке ми треба нивната помош и поддршка ке ми се најдат. Јас имам долга врска 5 години и поради нив сум го запоставувала момчето бидејќи тие се лутеле итн... како и да е сега се почувствував малку осамена бидејќи имавме некој кризен период во врската и стварно ми требаше поддршка и помош тие се оттргнуваа секогаш ме одбиваа моите покани за кафе муабет, за дружење.. не креваат ни тел да прашаат како сум а знаат дека ми е мн лошо...толку мн сум разочарана во тоа што незнам што да правам... совет ве молам :(
     
  2. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Подобар совет ај здраво. Не ти се прави другарки. Ќе си бараш нови. И веќе нема другарство, се гради некој степен на пријателство и се негуваат заеднички интереси.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Како викаат, колку сакаш да им угодиш на сите, толку полош си !
    Јас мислам дека треба да им го кажеш истово што нас ни го кажа, дека ти си била тука за нив секогаш кога требало, а сега кога они ти требаат тебе, ги нема никаде, и да видиш реакција.
    Исто така прашај ги која е причината за таквото нивно однесување, разговарајте вие лично, ние вака неможеме ништо повеќе да те советуваме.
    Среќно :)
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Има еден куп теми за другарство. Обрати се на некоја од нив. Оваа оди под клуч.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.