1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

предавство

Дискусија во 'Канта' започната од stefi22, 11 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. stefi22

  stefi22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Вака пример мојот проблем е тоа што до пред некое време бев цврсто убедена дека моите другарки го ценат тоа што сум го сторила за нив и дека кога ке ми треба нивната помош и поддршка ке ми се најдат. Јас имам долга врска 5 години и поради нив сум го запоставувала момчето бидејќи тие се лутеле итн... како и да е сега се почувствував малку осамена бидејќи имавме некој кризен период во врската и стварно ми требаше поддршка и помош тие се оттргнуваа секогаш ме одбиваа моите покани за кафе муабет, за дружење.. не креваат ни тел да прашаат како сум а знаат дека ми е мн лошо...толку мн сум разочарана во тоа што незнам што да правам... совет ве молам :(
   
 2. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Подобар совет ај здраво. Не ти се прави другарки. Ќе си бараш нови. И веќе нема другарство, се гради некој степен на пријателство и се негуваат заеднички интереси.
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Како викаат, колку сакаш да им угодиш на сите, толку полош си !
  Јас мислам дека треба да им го кажеш истово што нас ни го кажа, дека ти си била тука за нив секогаш кога требало, а сега кога они ти требаат тебе, ги нема никаде, и да видиш реакција.
  Исто така прашај ги која е причината за таквото нивно однесување, разговарајте вие лично, ние вака неможеме ништо повеќе да те советуваме.
  Среќно :)
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Има еден куп теми за другарство. Обрати се на некоја од нив. Оваа оди под клуч.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.