1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

предавство

Дискусија во 'Канта' започната од stefi22, 11 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. stefi22

    stefi22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Вака пример мојот проблем е тоа што до пред некое време бев цврсто убедена дека моите другарки го ценат тоа што сум го сторила за нив и дека кога ке ми треба нивната помош и поддршка ке ми се најдат. Јас имам долга врска 5 години и поради нив сум го запоставувала момчето бидејќи тие се лутеле итн... како и да е сега се почувствував малку осамена бидејќи имавме некој кризен период во врската и стварно ми требаше поддршка и помош тие се оттргнуваа секогаш ме одбиваа моите покани за кафе муабет, за дружење.. не креваат ни тел да прашаат како сум а знаат дека ми е мн лошо...толку мн сум разочарана во тоа што незнам што да правам... совет ве молам :(
     
  2. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Подобар совет ај здраво. Не ти се прави другарки. Ќе си бараш нови. И веќе нема другарство, се гради некој степен на пријателство и се негуваат заеднички интереси.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Како викаат, колку сакаш да им угодиш на сите, толку полош си !
    Јас мислам дека треба да им го кажеш истово што нас ни го кажа, дека ти си била тука за нив секогаш кога требало, а сега кога они ти требаат тебе, ги нема никаде, и да видиш реакција.
    Исто така прашај ги која е причината за таквото нивно однесување, разговарајте вие лично, ние вака неможеме ништо повеќе да те советуваме.
    Среќно :)
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.998
    Има еден куп теми за другарство. Обрати се на некоја од нив. Оваа оди под клуч.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.