1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

предизвикувач на спонтан абортус

Дискусија во 'Канта' започната од innamylove, 5 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  дали пивскиот квасец можи да предизвика спонтан абортус?
  и дали некој знае друг начин за спонтан а да не е медицински зафат?
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.077
  Допаѓања:
  104.040
  Пол:
  Женски

  нема врска , јас пиев пивски квасец кога бев бремена па немав спонтан
  а други методи за спонтан нема , овде на форумов прочитав дека постоело некое апче , но пак не верувам.
  ти ли си бремена??
   
 3. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Ти сакаш да си предизвикаш спонтан абортус ? Немој да се будалиш и да превиш глупости затоа што тоа може да те кошта живот.Доколку имаш непосакувана бременост таа мора да заврши со абортус и тоа во некоја клиника ,ординација под надзор и извршено од соодветно медицинско лице!!! Пивскиот квасец не верувам дека може да доведе до такво нешто ,туку баш напротив може добро да делува затоа што е богат со Б-витамини.Немој да те лаже ѓаволот сама да правиш нешто и да експериментираш и доколку планираш да абортираш направи го тоа што побрзо.
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Боже Господе, што не ке прочитам по форумов(ссмалји што се крсти)
  за вакви работи на форум ли се пишува :fubar: за што постои ГИНЕКОЛОГ
  очигледно дека некои девојки не ни знаат дека воопшто постои и за што служи :!:
   
 5. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Pa dobro koj te tera so sila da citas( smajli so prasalnici)
  pa uste i komentiras(smajli so dupli prasalnici)
   
 6. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Ne ne jas, prasuvam za bliska prijatelka....mu rekle deka toa pomagalo ama mene mi e sumlivo
   
 7. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.607
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  Prijatelka ti i da uspee nekako da dojde do spontan,pak ke mora da ima rabota so medicinsko lice.Znaci ke mora da i pravat kiretaza,ne veruvam deka se ke i izleze(zavisi kolku e trudna).Toa e dosta rizicno za nejzino zdravje a i za ponatka,mozno e nikogas poveke da nemozi da zatrudni.Inaku kak6 sto imam citano-prekumerna upotreba na razni lekovi moze da predizvika spontan.
   
 8. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.990
  Пол:
  Женски
  Нека падне пријателката по скали ко во шпанска сапуница.
  Success guaranteed.
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Ti probaj pa ako e efikasno kazi.
   
 10. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  1 nedela.
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Спонтан абортус може да се предизвики од паѓање по скали, силен удар во стомакот...
  Без медицински зафат неможе да помине, бидејќи мора да се извади бебето. Подобро да се посети гинеколог има и приватни ординации кои го прават тоа ако се крие и е малолетна.
   
 12. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  свекрва ми се има испуштено еднаш дека со пиење на квасец во чаша со пиво предизвикува спонтан но само до 3-4 недели знаци ептен рано јас се контрав сонеа дека нема шанси да е тоа точно а она вака ми одговори ееее како да не па јас на колку му имам помогнато да се решат од бебето со квасец ????? :x :x :x мада и од други луге имам слушнато дека ја бивало за тиа работи од страна магии и ова некако ми се поклопи само имало тајна се ставало и крило од лиљак??? :x
  значи страв да те фати од неа на се што не е спремна цццццццц просто да не поверуваш а сама е испушти
   
 13. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  За кого и да се работи за другарка ли за тебе ли не е важно апче не постои за абортирање треба да се консултира лицето со гинеколог дали да прави абортус или не, но никако на своја рака да прави нешто зошто опасноста е голема и може да чини живот не е се така едноставно како што си замислуваме
   
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336
  Постои апче за предизвикување на спонтан абортус ама се дава-пие строго по надзор на гинеколог затоа што може да предизвика крварење/спонтан ама да не се исчисти убаво туку некое парче да остане внатре и да предизвика труење на крв-сепса.

  Јас незнам само како можете сами да се осмелите на такви захвати па потоа цел живот да се апете за газот. Една фатална грешка ќе ве чини многу скапо во животот.
  Научете бре како се прават бебиња па после се сексајте до миле воље :swear:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.