1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

призна неверство после одредено време...

Дискусија во 'Канта' започната од Cija-si, 22 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cija-si

  Cija-si Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  50
  од разни причини, грижа на совест, и слично, неретко се случува парнерот да признае неверство, после изминат временски период (неколку месеци, години).
  Дали му се случило некому ова, како сте изреагирале, или ако ви се случи како ќе реагирате? (или вие сте признале)

  - дали се што дотогаш сте верувале дека било идеално, одеднаш ќе ја смени бојата. дали целото изминато време на вистинска среќа, ќе добие предзнак лага. дали тој момент на тотална доверба (и она, дека парнерот би требало се да знае) може да предизвика конфузија во вашата глава, да ја смени сликата за вашата врска...
  можеби мислите дека е подобро да се премолчат ваквите работи? ќе ве копка ли таа ситница од минатото одкако ќе дознаете, или ќе прејдете на „кој призна пола му се прашта'' (што би било тоа пола) :)

  очекувам да чујам интересни мислења на оваа тема, повелете
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Има многу теми за неверство во „Врски“.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.