1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

проблематичен ученик vs психолошка служба

Дискусија во 'Канта' започната од mentol, 12 декември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Имам проблем на часовите не сум вниматетелен се глупирам изигравам фраер. Во понеделник класната веројатно ќе ме прати кај службата. Па тие родител ќе викаат. Кога ќе слушнат моите коста ќе им се крени се тепам на часови се инаетам со професори имам неоправдани.како да избегнам разговор со службата
   
 2. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.189
  Пол:
  Женски
  Очигледно никако. Кога си свесен за своите постапки, зошто не се обидеш тоа да го промениш? И за твое добро, и за да ги поштедиш твоите од срам и нервози.
  Навистина не ми е јасно како се надеваш некој тука да те советува како да направиш уште некоја глупост за да избегнеш казна.
   
  На cresa-jagoda, Summerlover и Nausicaa им се допаѓа ова.
 3. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Mentol , ich Q da ne te boli.
  Variraj ... neka probaat da te skockaat. ;)
   
 4. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Јас сакам без да се поправам да избегнам тормозења, служби викање родители и сл.
   
 5. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Си сакал да избегнеш тормозења?!
  Па и професорите и учениците сакаат да ги избегнат тормозењата од твоја страна па затоа те праќаат кај службата,ама по горе напишаното се сомневам дека нешто ќе променат во твојот случај.
   
  На cresa-jagoda, LittlePinky и Nausicaa им се допаѓа ова.
 6. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Далеку од тоа дека ги тормозам. Само изигравам фраер
   
 7. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Кажи ми една добра причина зошто да не се поправиш?
  Можам да разберам и пубертет и се, период ете такви се годините поагресивеност покажуваат сите па и бунтовност АМА тоа никако не е оправдание за глупостите што се прават, безразлика на се ти треба да знаеш каде се наоѓаш и како треба да се однесуваш. Пристојно однесување, почит и култура може да покаже секој и на било кое место, и спрема професори, родители другари итн.И викаш сакаш да избегнеш тормозења, а не си свесен дека ти сите ги тормозиш со твоето недолично однесување. Да те прашам вака, не ти е срам? Да ги срамиш твоите, па пред се и самиот себе. Оние глупости кои денес ти се интересни по неколку години ќе се срамиш од нив.
  И нормално дека косата ќе им се крени на твоите, што очекуваш ти да ти аплаудираат? Немој жити се. Ќе седнеш викендот со твоите и отворено ќе разговараш со твоите, ќе им објасниш се и ќе се извиниш (за да не им се крене косата кога ќе ги побара класната) исто така и на на професорите и во иднина малку посериозно, зошто никој не е должен да те трпи.
   
  На cresa-jagoda, LittlePinky, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Цитирам:се тепам на часови се инаетам со професори-ова за професорите е тормозење
  Нема врска,ти си знаеш околку тоа...Ете да речиме да го одбегнеш разговорот во понеделник,што навистина незнам како,нареден пат сигурно нема да биде одбегнат,бидејќи како што рече не планираш да се поправиш.Доколку с продолжиш со ова темпо разговорот никако не ти бега а воедно и санкциите кои ќе ти ги одреди службата.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Глеаш дека е детенце со лажен идентитет...
  Во мое време коа бевме деликвенти немаше на форум да пишуваме за тоа.
  Или може само на форум да пишеме ситуација како на учителката сме и се помочале на стол.
  Самиот негов ник МЕНТОЛ ти кажува колку е уствари он љут. :))
   
  На Kitten и pravnicka2 им се допаѓа ова.
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Фраер , измочај и се на столче на професорката... така ќе бидеш многу фраер.
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Прво ти самиот треба да се собереш како личност. Имаш проблем со самиот себе си, мислам дека поради тоа што си во пубертет не си пронајден себе си.
  Изигравањето фраер е само изговор да се уклопиш во друшството, без свое јас.
  Претпоставувам класната во неколку наврати разговарала со тебе и се обидела да ти го објасни кодексот на однесување, ако тоа не е така можеш да и предложиш сам да ти даде време да и ja увериш дека си поправен. Службата е само едното решение од кое класната неможејќи да се справи сама со тебе решила да побара друг начин.
  Сега веројатно службата е запознаена со твојот случај и тие ќе те повикаат на разговор, ќе те прашаат нешто од психолошки тип но и дали дома се запознаени со твојата ситуација.
  Неможеш да избегнеш за сега ништо, може смешно изгледа од твоја страна викањето родители и срам, но мислам дека тоа е за твое добро, зашто сега ако не се смириш понатака па ич.
  Па или службата или родителска исто ти доаѓа.
  Седни,загреј столот и учи.
   
  На cresa-jagoda и LittlePinky им се допаѓа ова.
 12. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Абе не му давај инспирација, сеа па и ти.:D
   
  На cresa-jagoda, LittlePinky и Prijatelot им се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Па да го научам фраер како да биде.
  Обично се праат фраери за женските да ги сакаат повеќе.
  Ако е прав фраер во понеделник ќе се измоча на столчето,
  ако не е нема , а верувам дека нема шанси да се измоча така да ќе му прекине фраерството и ќе биде како сите останати момчиња родени во 21 век. :)
   
  На cresa-jagoda и eloves им се допаѓа ова.
 14. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Уф, се согласувам па фала богу.
  Инаку ако сака може на класната и лепак да и стави на столчето, да и го фрли дневникот преку прозор (или да го запали) па кој е она него да го праќа кај психолошки служби??!? :^)
  И ова ако не го направи, не е фраер значи крај!
   
  На cresa-jagoda и Prijatelot им се допаѓа ова.
 15. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Проверно и најдобро нека го стави дневникот позади радијатор , ќе го најдат после пет дена а до тогаш хаос ќе има ... , палењето може да предизвика поголеми проблеми , знам од искуство.
  Па види класна му е она може да го праќа а и треба да го преваспита како знае и умее пошто професорите се просветители ... ако немаат они авторитет , што да очекуваат од децата? :)
  А ако не напраи такво нешто не е фраер ич.
  Се кладам ни цигари не пушат.
   
  На cresa-jagoda, LittlePinky и eloves им се допаѓа ова.
 16. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Не ме сфаќај сериозно со последните два поста, се шегувам повеќе од јасно.
  Во врска со класната, јас воопшто не се лутам ако ги бара моите да се пожали од мене. Па тоа и е должност, освен да предава и да води колку-толку сметка за учениците и ако примети нешто сериозно да реагира.
  Колку и да има еден професор авторитет, има крајно безобразни дечишта што на глава ќе ти се качат. Да ги удрат не смеат, останува само запишување и праќање по служби ама и од тоа тешко некоја корист. Од глумење фраер нема корист, ако сега не се прибере и вака се однесува со професори, утре бетер ќе се однесува и дома и со другари па и со девојка. Се е до умот на "фраерот" ако тој несака да се смири, никој и ништо нема да му помогне. А од инаетење нема корист, тој инает само од глава ќе му се одбива.
   
  На cresa-jagoda и Prijatelot им се допаѓа ова.
 17. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Зошто да не се поправам. 1 куул сум во друштвото. Девојките сакаат момци кои се однесуваат како мене и др.
   
 18. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Со оваа реченица докажа дека си големо дете.:!:
  Ако несакаш да се поправиш што бараш на форумот, па си тема си отворил?
  Продолжи да бидеш "кул" и "фраер" и бркај работа ајдее.(facepalm)
  Продолжи да ги срамиш твоите родители па и самиот себе.
  Нека те праќаат по служби, прави неоправдани се додека не ти избркаат од школо.
  И тоа е кул и фраерлк.
  Ај сеа чао.
  :hai:
   
  На cresa-jagoda и LittlePinky им се допаѓа ова.
 19. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Изгледа детенцето сака да се "драпа" Отворил тема во која се претставува како најголем фраер,девојќите го сакаат,кул е во друштвото,а во темата совети од женска страна за сите машки пишува како му се допаѓало некое девојче но незнаел како да и се доближи бидејќи бил многу срамежлив.
  Детенце(ако си воопшто и тоа),наместо да се занимаваш со женски форум оди најди некоја попаметна и приоритетна работа.
   
  На cresa-jagoda, Prijatelot и buba4e89 им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.