1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

слабеење

Дискусија во 'Канта' започната од sara-mara, 22 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sara-mara

  sara-mara Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  имам 13 години,висока сум 170 цм,тешка сум 58 кила....
  имам и стомак.. некогаш и на училиште ми прават мајтапи поради мојот стомак.. не дека имам нешто многу стомак ама сепак никој од класот нема толку сите се слаби....... бев на одмор летото и ми беше страм да се слежам по купачи поради стомакот... сакам да сум како останатите девојчиња од класот, сакам да сум слаба и да не ми правам мајтапи.... ПА АКО МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ И ДА МИ КАЖИТЕ НЕКОЈА ЛЕСНА ДИЕТА ИЛИ НЕКОЈ ВЕЖБИ ОД ЈУТУБ ЗА ПОБРЗО ОСЛАБНУВАЊЕ.. ве молам бидејќи многу ми е тешко кога ќе се видам во огледало... мислам дека и некој од вас има вакви проблеми,па ајде да најдиме решение :)
   
 2. Unknown.Lady

  Unknown.Lady Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  Богами тешка тема и јас никако да ослабам, но можеш да пробаш на почеток од денот да пиеш по 1l вода потоа јади многу овошје и избегнувај благии. Знам дека за благиве ти е тешкоо но пробај :*
   
 3. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Види вака немој да се лажеш со лесни и брзи диети имаш само 13 год и можеш да си наштетиш.Исто така нема вежби за брзо ослабување.За се што правиме потребно е време така да немој да се измачуваш себеси со диети почни со исфрлување на лебот од исхраната,намали со благото и нема џанк фуд.Повеќе овошје и зеленчук.И почни нешто да вежбаш значи може да е зумба.некои вежби по дома,спортувај нешто во што ќе уживаш без да мислиш дека мораш да го направиш тоа за другите кои ти прават мајтапи.Направи го ова само за себе без да ти биде измачување.Поздрав ако имаш некое друго прашање слободно :)
   
 4. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Прво исфрли си го од глава тоа што ти го викаат другите и не дозволувај да се разочаруваш така брзо.Имаш само 13 години и најубаво ти е за почеток постепено да намалиш со благо, многу мрсно (чипсови, мајонез, брза храна) и јади повеќе овошје, салати, пиј вода и одвојувај време за движење по еден час во денот.Најди си некој спорт но да биде кој што ти е тебе омилен и во кој што ќе тепаш време, ќе ја исфрлаш негативната енергија и така ќе слабееш без да го правиш тоа за другите. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.