1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

сонови

Дискусија во 'Канта' започната од Adriana-Limaa, 10 февруари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Adriana-Limaa

  Adriana-Limaa Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Сонував еден лош многу лош сон. Се надевам дека некоја од феминките може да ми каже што би значело ова. Пошто стварно незнам кај да се обратам.

  Се се дешаваше во една затемнета соба.Бев со уште една женска особа.Имаше кревети,и во еден момент се појави бела силуета,не беше баш една туку беа 3. Две машки и едно женско. Почнаа креветите да се креваат,завесите да се мрдаат,ние бевме скоро кренати и испаравени,се држевме за раака од страв нешто да не ни се случи. Се појави светла силуета,цело време не довикуваше кај неа,а другата машка силуета од позади не туркаше да идеме кон оваа што не повикува, а 3тата женска силуета седеше од страна и не гледаше. Почнавме од страв да плачеме, и почнавме да викаме "Што сакате од нас"?!
  Машката силуета беше скоро невидлива и ни велеше дека мораме таму да идеме, и почна со нешто да фрла кон нас.Ние во тој момент почнавме да го повикуваме Господ. На цел глас велевме : "Господе помилуј,Господе помогни ни". Почнавме да се крстиме по три пати и да викаме Господе Помилуј, и како што го викавме тоа ја допиравме земјата со рака. после тоа,наредниот ден (се се дешава у еден ден,мислам сонов) женската силуета пак ја видовме целосно преку ден значи,а не ја познававме и само и рековме: Зашто вака ни правите,што ни згрешивме,дај помогни ни. Таа само рече: Јас неможам дави помогнам и несмеам. После се свртев ја видов мојата тетка и почна да се дере: Каде ми се девојчињата, и да трча. Но неможеше да не најде нас. Пак се најдовме во таа соба,затемнета. Се појавија пак 3те силуети. Пак почна истото да се дешава. Упорно ни велеа дека мораме да идеме таму. Почнавме да го правиме истото што го правевме коа се деси првиот пат. Ми дојде при рака вода крстена,земав и ставив во рака и почнав да фрлам фрз силуетата што беше пред нас и повторно велев: Господе помилуј, и силуетата исчезна. Сонот заврши.
  Станав уплакана и исплашена од помислата нешто да ми се деси . Ако може некој да ми објасни нешто во врска со сонов.
  Фала однапред :)
   
 2. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.