страв од бременост

Дискусија во 'Канта' започната од plaslivka-bt, 20 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. plaslivka-bt

  plaslivka-bt Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  имавме со дечко ми однос со кондом и кога го извади од мене истече нешто, го проверивме кондомо дали е скинат не бешее се плашам да не е сперма, помина само неделаа и имам вртоглавици и мачнини во стомако дали можно е да сум бремена ? :/ ;(
   
 2. ivona.7

  ivona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Не се плаши..И мене ми се има случено не си бремена сигурно а ако премногу се вознемириш со ова од самата психа нема да добиеш размислувај на други работи..а тоа што сте го виделе не било сперма него ти си доживеала оргазам..така да мислам дека немаш никаква причина да паничиш и да се плашиш
   
  На plaslivka-bt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. plaslivka-bt

  plaslivka-bt Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  дај боже да е така.. фала многу
   
 4. ivona.7

  ivona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Ништо..така е за џабе сте се испаничиле и двајцата..а ако не е тајна прв пат имаш со овој ?
   
 5. plaslivka-bt

  plaslivka-bt Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  не ама прв пат ова ни се случува :worried:
   
 6. ivona.7

  ivona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Довро за следен пат ќе си знаеш јас со дечко ми обично не користам кондом сигурна сум дека нема да останам бремена бидејчи имаме односи веке 9 ипол месеци само неколку месеци на почетокот имавме со кондом но сеа без и многу е поубаво...инаку мене ми е прв тој и мислам дека ќе биде и последен не сакам да имам секс со повеќе момчиња
   
 7. plaslivka-bt

  plaslivka-bt Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  ние имаме 2 месеци односи не ми е сеуште сигурно, јас многу сум паничарка на 22 треба да ми дојди се молам да ми дојди и да не микасни оти ќе полудам, и мене ми е прв пат па затоа не знам многу за овие работи и несакам и јас да го менувам баш ми е погоден.. и врската повеќе ја зацврстивме со секс
   
 8. ivona.7

  ivona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Секскот е столб на врската..Инаку ако продолжиш да се плашиш може од тоа да ти касни затоа смири се ...размислувај за нешто друго..на една моја приателка 3 недели и каснаше поради страв..затоа смири се ислегувај повеќе со него и не разговарајте за таа случка за да ја заборавиш..Јас не сум голема паничарка и ретко се плашам од нешто знам ако сум направила нешто дека сама ќе си ги сносам последиците..но до сега фала богу за ништо намам погрешеноо..
   
 9. plaslivka-bt

  plaslivka-bt Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  пробувам да не мислам ама нон стоп ми се врти таа тема во мозокот... а имам 19 години сега завршив средно, планирам да продолжам на факултет не сум спремна за деца а и несакам на оваа возраст.. самоо ме чуди оти имам вртоглавици тие ме загрижуваат најмногу... нема да се смирам дури не ми дојди
   
 10. ivona.7

  ivona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Епа ако нема да се смириш речи му да ти купи тест за бременост и уште утре да ти го донесе..бидејќи не можеш сама да купиш..го има во аптеките..така ќе се увериш ..И да ми напишеш кога ќе го направиш ќе ме интересира баш..Тоа ти е најдобро решение!
  И онака некои мои пријателки направиле тоа но фала богу немам потреба да се проверам...
   
 11. plaslivka-bt

  plaslivka-bt Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  направив еден пред неколку дена и излезе негативен, но некои ми рекоја дека после 2 недели покажувало на тоа резултат... а јас го направив по 5 дена оти пишеше на опаковчето дека по 5 дена од односот можи да се направи... и затоа не сум сигурна
   
 12. ivona.7

  ivona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Тогаш направи уште еден.. и така нема да се грижите и двајцата
   
 13. plaslivka-bt

  plaslivka-bt Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  на 22 треба да ми дојди понеделник... нема да поминат 2 недели ке почекам за 2 дена па ако ми касни ќе купам... :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.