1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

сјај за уста или кармин?

Дискусија во 'Канта' започната од velesanka, 15 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  2.422
  сјај за уста или кармин? што преферирате да користите?
  правев некое мало "истражување", што им се допаѓа на машките повеке, девојка со сјај за уста или девојка со мат кармин и отприлика 75% ми одговорија кармин, 15% сеедно секако ке го избришат и 10% беа за сјајот...
  кога ги прашав они што беа за карминот зошто баш им се свиѓаат такви девојки... поголемиот дел ми одговорија дека им изгледало поженствено, посамоуверено а и поприродно...додека девојки со сјај им изгледале како да имаат јадено нешто мрсно и дека не се измиле.. (се чудите.. и јас бев зачудена додека го слушав тоа)
  кога ги прашав они што беа за сјајот зошто баш со сјај.. ми одговорија дека така устата доаѓала повеке до израз...
  за тие 15% што им беше сеедно нема што да се коментира :)

  јас во последно време користам моливче за уста со сто ке си ја исцртам убаво устата и обојам.. и одозгоре ставам само лабело :)
  п.с можеби баш избраните машки се погодија такви, не значи дека и останатиот дел од машкиот род преферира девојки со кармин ;)
   
 2. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  само лабело и тоа Nivea,тие оставаат боја и мирис на овошје,па кога ќе те пољуби нема да земеш здив ! :lol: :lol: :lol:
  А за вечерни излегувања преферирам кармин + безбоен сјај :D
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Порано коистев само сјајчиња, но не од оние многу што светкаат, туку некое кремасто, така дискретно. После едно време баталив тоа сјаевите и се префрлив само на лабело. За кармин неќев ни да слушнам, мислев е за повозрасни :D :D Редев само црвен :makeup: и тоа ретко.
  Но... сега се врти топката. Се повеќе користам кармини, дури и‘ крадам и на мајка ми :lol:
  Ах маки наши женски :D
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.