флерт по социјалните мрежи

Дискусија во 'Канта' започната од maartinaaaa, 17 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maartinaaaa

  maartinaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  како да флертувам со него на фацебоок? и како да флертувам со него коа сме сами на клупа ?? :) :D
  фала однапредд :) :*
   
 2. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Ке му лајкуваш линкови,статуси,слики и ке му пишаш сwценца,ако ти возврати твој е до века :rock:

  Божееееееее оваа колку била запалена |(
   
 3. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.944
  Пол:
  Женски
  На фацебоок, ке му ставаш лјубофни линк4ина и лајк4е на се` што ке објави, ке го замараш на чет секој ден и ке му се улизуваш.
  И на фацебоок нема клупа бе. :(
   
 4. maartinaaaa

  maartinaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
   
 5. maartinaaaa

  maartinaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  кога се гледаме, седиме пред школо на клупитее :D
   
 6. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Колку романтично,сакам и јас така ;(
   
 7. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Епа дур сте на клупа, ќе си лајкнувате слики и статуси од мобилен. Ако немаш мобилен што има фејсбук, не те сакаат дома.
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.282
  Допаѓања:
  49.990
  Пол:
  Женски
  Teмата не поттикнува дискусија.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.