фустанчиња за полуматура

Дискусија во 'Канта' започната од lile..7, 5 мај 2012.

 1. lile..7

  lile..7 Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Девојки доаѓа и полуматура дали имате некоја слика или предлог за фустанче.
  ќе ви бидам многу благодарна :D :rofl:
   
 2. lile..7

  lile..7 Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  ако имате некоја креација за 2 или 3 вечер :D
   
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  424
  Пред да отворите тема убаво проверете. Има ваква тема Полуматура и во неа ќе видиш фустанчиња пребарај убаво а на темата клуч...
   
 4. lile..7

  lile..7 Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  хахх да амаа немаат сите ист вкус на фустанчиња
   
 5. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  428
  а во ова тема, пошто ние ти го знајме тебе вкусо, по твој вкус фустанчиња да постираме ?
   
 6. lile..7

  lile..7 Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  напишав погоре кратки и не
  тесни :D
   
 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Полуматура <- Имаш 60 страни со фустани,разлистај малце :)