1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

хитно

Дискусија во 'Канта' започната од Nana19, 7 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  ве молам за помош

  скоро 2 саата имам неиздржлива болка на десната страна од стомакот која што ми зафаќа дел од десната страна на половината и надоле накај ногата неможам да се напнам ни да се накашлам ни да одам кога одам осеќам силни бодежи тука кај ниското и кога лежам ме боли премногу помош што може да е ?
  дали е можно да е слепо црево
   
 2. MeSofija

  MeSofija Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  90
  Мислам дека слепото црево е на десната страна речиси 90% сум сигурна.. Не знам што може да те боли на левата страна се надевам за брзо ќе ти помине
   
 3. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  оффф лелее болката ми е на десната страна не ни видов дека сум пишала на левата...
  десаната страна ме боли :devil:
   
 4. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  срцка и мене исто ми беше ама и од лева и од десна страна ме болеше. и тоа ми се дешаваше кога ќе отидев во вц на мала нужда и потоа имав толку многу страшни болки што не можев ни да се подмрднам. :doh:
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745

  значи од сабајле имав наизменични болки низ целиот стомак и лева и десна страна сега се префли само на левата еве и кога лежам и кога одам одвај одам цела десна нога почна да ме боли и да имам јаки боцкања
   
 6. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.526
  Можно е бубрегот да те боли ако имаш остра болка и ко ке се движиш боли сепак мора да отидеш на лекар
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MeSofija

  MeSofija Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  90
  Па и не си пишала на левата убаво си имаш напишано ти, него мене ми треба диоптер :x сори
  можно е да е слепо црево, а можно е и да те болаат бубрезите, или мајка ми што знај често да каже си настинала се надевам дека не е ништо сериозно
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  срцка јас сама се излеков (бар за сега). Пиев чај од рузмарин стварно е многу неубав за пиење горчит ама помагат. И стави топла крпа и топло шише со вода на стомакот и ќе ти ја ублажит болката.
  Пробај нема ништо да загубиш :)
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  мене така ме болеше кога имав песок во бубрегот... пиј увин чај ако имаш и на лекар утре оди, тој најдобро ќе ти каже, ние може тука само да погодуваме
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745

  не не небеше добро пишано, јас од пуса болка не гледам што пишувам , туку кога ми пиша ти го радактирав мислењето.
   
 11. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  благодарам на сите
   
 12. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139

  Нема на што.
  Ти посакувам побрзо да ти помине :*
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  blagodaram
  се надевам бидејки не издржливо станува
   
  На zaljubena18 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MeSofija

  MeSofija Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  90
  Битно се разбравме, јас пак се вратив уште еднаш да прочитам си реков грешка имам видено, а не видов дека имаш редактирано. Ти посакувам за брзо да ти помине ;)
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  не не небеше добро пишано, јас од пуса болка не гледам што пишувам , туку кога ми пиша ти го радактирав мислењето.[/quote]

  Битно се разбравме, јас пак се вратив уште еднаш да прочитам си реков грешка имам видено, а не видов дека имаш редактирано. Ти посакувам за брзо да ти помине ;)[/quote]


  благодарамс е надевам :*
   
 16. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.379
  Допаѓања:
  19.148
  Можно е да е слепо црево, и ако не се намалат болките за кратко време обавезно иди на ургентно. Последно нешто што сакам е да те паничам ама кога е слепо црево во прашање, проблемот е што може да пукне и затоа најдобро е лекар да те види. Не пиша дали ти се лоши, дали повраќаш?
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745

  не повраќам само ужасно ме болии
   
 18. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.379
  Допаѓања:
  19.148
  Во случај да е слепо црево, ти требало многу да те боли кога ќе се притиснеш посилно едно 5 цм над десниот препон, чувството би било како нож да ти се забива на тоа место.
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  и ме боли.


  знае некој колку кошта операција на слепо црево без сини картони?
   
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.841
  Допаѓања:
  31.521
  Пол:
  Женски
  Најдобро е да отидеш на дежурен лекар, ако до сега не си отишла. Немој да чекаш дури до вторник. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.