1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

хитно

Дискусија во 'Канта' започната од Nana19, 7 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Можеби воопшто нема да има потреба за операција, понекогаш и појака доза на антибиотици и мирување се доволни.
     
  2. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753

    дај боже но сепак само сакав да ја знам цената за не дај боже
    знае некој /
     
  3. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Досега дури прашваш на форумов ке појдеше на лекар ,сепак се работи за твоето здравје оди ако сеуште не си отишла
     
  4. n1k0la

    n1k0la Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Одма али одма под итно во ургентен ако сеуште не си отишла. Ние може да си поставуваме дијагнози овде но ти имаш сериозен проблем, можеби и не е но тоа доктор треба да го утврди. Заеби чаеви и колку кошта бидејки ако е апендиксот и ти останеш вака тој може да перфорира е дури тогаш нема да има крај на твоите маки. Ако ти е мил животот оди на лекар, и најверојатно е апендикст бидејки болка во бубрези не се осека на ногата, апендиксот е.
    Колку повеке одложуваш толку повеке си правиш полошо.

    Незнам колку кошта операција во државна установа без сини картони, на приватните клиники само операцијата кошта околу 40,000.
     
  5. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    оди на лекар еден мој другар така го болеше и му рекоа дека е од застој на храна ама можно е да се бубрези
     
  6. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Добро сум драги мои , благодарам на сите за грижата неможев да ви вратам синке имав прејаки болки одвај некако заспав незам ни ја како но еве утрово се разбудив добро ми е,
    таа болка од синоке ми е позната не ми беше синоке прв пат но синоке беше нај силна затоа предпоставував дека е слепо црево, ако ми се случи пак во иднина ке идам обавезно на лекар.
    благодарам на сите
     
  7. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    и поентава на темава која ти беше?Tолкава галама за ништо.
     
  8. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753

    барав лек моментално да си ги ублажам болките и дали некој знае што може да ми е
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Kолку што прочитав,сите те советуваа доктор да посетиш,бидејки звучеше прилично сериозно,а докторот е тој кој што е валиден да ти го открие моменталниот проблем,и да интервенира ако е потребно,а на форум сите знаеме приблизно и површно да помогнеме,ама за нешто посериозно како во вид напади на болки,ми е безмислено,да очекуваш вистински одговор ,а и ме зачуди тоа што при толкави болки ја бараше цената за извршување на оперативен зафат на слепо црево,а притоа од толку неиздржливи болки си си заспала.
     
  10. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753


    Zaspav bidejki majkami mi dade nekoe apce za bolka se stisnav na taa strana i sum zaspala. fala bogu sum mozela da zaspijam
     
  11. 3ckap3cka

    3ckap3cka Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    7
    Баш дека си подобра ќе идеш и ќе видиш тоа не те боли без причина ... не си играј со животот... :fubar: подобро да спречиш неголи да лечиш!
     
    На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.